Prezydent nie będzie zwlekał. Jeszcze dziś ważna decyzja ws. nowego rządu

 

Prezydent nie będzie zwlekał. Jeszcze dziś ważna decyzja ws. nowego rządu - niezalezna.pl
foto: Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

W poniedziałek, 16 listopada br. zostanie zaprzysiężony nowy rząd – dowiedział się portal niezalezna.pl. Teraz podano, że Beata Szydło dziś (w piątek) uda się do Pałacu Prezydenckiego. Jak wynika z doniesień mediów, prawdopodobnie wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości podczas tej wizyty zostanie desygnowana na Prezesa Rady Ministrów. 

Prezydent Andrzej Duda w piątek desygnuje na premiera Beatę Szydło – czytamy na tvn24.pl. Jak informuje z kolei 300polityka.pl prezydent Andrzej Duda w Pałacu Prezydenckim o godzinie 13.00 desygnuje Beatę Szydło na Prezesa Rady Ministrów”.

Wczoraj odbyło się pierwsze posiedzenie nowego Sejmu. Przewodniczył mu marszałek senior, powołany przez Prezydenta spośród najstarszych wiekiem posłów – Kornel Morawiecki. 

Prezydent w piątek desygnuje nowego premiera, który zaproponuje skład nowego rządu – wynika z nieoficjalnych informacji TVN24. Według kalendarza powołanie i odebranie przysięgi od Prezesa Rady Ministrów i wszystkich ministrów powinno nastąpić do 14 dni od pierwszego posiedzenia Sejmu.

Andrzej Duda pytany przez dziennikarzy kiedy desygnuje Beatę Szydło na premiera i powoła nowy rząd odpowiedział:

 

W miarę możliwości w najbliższym czasie.

Do 14 dni po powołaniu premier wygłasza expose i przedstawia program rządu.

Uroczystość nominowania nowych ministrów przez prezydenta Andrzeja Dudę odbędzie się w poniedziałek, więc tydzień po tym jak kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na stanowisko premiera przedstawiła skład swojego gabinetu.

Do poniedziałku obowiązki premiera pełnić będzie Ewa Kopacz, która wczoraj przed Sejmem złożyła swoją dymisję. Expose Beata Szydło wygłosić ma we środę.

źródło: Niezależna.pl