Zagórzańscy taekwodziści na zawodach w Puławach i na Litwie

W dniach 23-25 października 2015r. w Puławach rozegrano Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w taekwondo olimpijskim, w których wystartowało 360 zawodników i zawodniczek z 57 klubów z całego kraju. Była to najważniejsza impreza dla tego rocznika w kraju. UKS KORYO Mszana Dolna reprezentowało na niej pięcioro zawodników:  Sabina Kornaś, Maksymilian Śmieszek, Gabriela Dara, Wiktoria Pacholik i Kamil Skolarus. Na zawody pojechali z trenerem Wojciechem Aksamitem. Z Puław wrócili z dwoma medalami; troje zawodników znalazło się tuż za podium. Srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów młodszych wywalczyła Sabina Kornaś, a brązowy trafił do Maksymiliana Śmieszka. Pozostali zawodnicy zajęli 5 miejsca.

Drugi ze szkoleniowców zagórzańskich taekwondzistów, Zbigniew Karpierz, wraz z Patrycją Kornaś i Kacprem Piaskowym, w tym samym czasie wzięli udział w Mistrzostwach Europy Juniorów rozgrywanych na Litwie. W tym turnieju startowali jako najmłodsi juniorzy. Wywalczyli tam 17 miejsce, ale doświadczenie zdobyte na tak  mocnych zawodach na pewno zaprocentuje w nadchodzącym Pucharze Świata, w Chorwacji.