Limanowa zaprasza na Światowe Dni Młodzieży

 

Limanowa zaprasza na Światowe Dni Młodzieży

31. Światowe Dni Młodzieży odbędą się w przyszłym roku w dniach 26 lipca – 31 lipca w Krakowie. To międzynarodowe spotkanie młodych całego świata, którzy razem ze swoimi katechetami, duszpasterzami, biskupami i Papieżem gromadzą się w jednym miejscu, by wyznać wiarę w Jezusa Chrystusa.


Miasto Limanowa włącza się również w organizację tego przedsięwzięcia i zaprasza do udział w wydarzeniach poprzedzających Światowe Dni Młodziezy, tj.:

 

 


Moc uwielbienia II  - 17.10.2015

100 osobowy chór, wokaliści, instrumentaliści, to młodzi artyści pochodzący z różnych zakątków okręgu limanowskiego, którzy jednocząc się, wystąpią podczas wielkiego Koncertu Uwielbienia. Spotkanie rozpocznie się Mszą Św. 17. października o godz. 18.00 w Bazylice MBB w Limanowej, zaraz po niej, ok. godz. 19.00 odbędzie się koncert organizowany w ramach przygotowań do ŚDM 2016. Podczas Wieczoru Uwielbienia uczestnicy będą mieli możliwość poznania Historii ŚDM oraz wychwalania Boga śpiewem. We wspólnym Uwielbieniu okręg limanowski wspierać będą również uczestnicy Diecezjalnych Warsztatów Muzycznych, które trwać będą w Limanowej w dniach 17-18 października. Takie Warsztaty to już tradycja w Diecezji Tarnowskiej, odbywają się one regularnie co 2-3 miesiące od 2011 r. i organizowane są w różnych miejscach diecezji, tym razem będziemy gościć uczestników  w Limanowej.

 

W związku z organizowanym koncertem oraz DWM w Limanowej, w sobotę 17. października przed południem na limanowskim rynku odbędzie się flashmob. Akcja ta, będzie formą zaproszenia mieszkańców Limanowej i okolic na wieczorny koncert uwielbienia. Animatorzy i wolontariusze ubrani w koszulki ŚDM, przejdę przez limanowskie ulice, zbierając po drodze mieszkańców, przechodniów i wszystkich zainteresowanych, następnie  zgromadzą się wspólnie na limanowskim rynku by z wielkim entuzjazmem zaśpiewać  m.in Hymn ŚDM2016. Wydarzeniem poprzedzającym „Moc Uwielbienia II” będzie również promocja ŚDM przeprowadzona w każdej parafii okręgu limanowskiego  przez Parafialnych Animatorów Młodzieży. Młodzi wyjdą na ambony by głosić świadectwa o ŚDM, zachęcić do przyjmowania pielgrzymów, uświadamiać parafian o przebiegu nadchodzącego wielkiego wydarzenia, jakim są ŚDM 2016 w Krakowie, a także poprzedzający je Tydzień Misyjny. Nie zabraknie babeczek, ciastek i ulotek promujących ŚDM oraz  wydarzenia odbywające się w naszym okręgu m.in. Koncertu Uwielbienia i Diecezjalne Warsztaty Muzyczne.

 


Złaz na Mogielicy - 10. 10. 2015

10 października 2015 już po raz 11 młodzież okręgu limanowskiego zgromadzi się na szczycie góry Mogielica. Spotkanie to zostanie wykorzystane jako promocja ŚDM. Wyruszamy o godz. 9:00 z przed kościoła w Tymbarku. W drodze na szczyt animatorzy ubrani w koszulki ŚDM będą rozdawać ulotki zawierające informacje o zbliżających się wydarzeniach i obszarach pracy w którą można się zaangażować.  To wydarzenie jest okazją do dziękczynienia Bogu za św. Jana Pawła II- patrona ŚDM Kraków 2016. Na najwyższym szczycie Beskidu Wyspowego wspólnie odmówimy różaniec oraz  zostanie odprawiona Msza Święta.  Za zakończenie ponownie spotkamy się w Tymbarku  gdzie czekać na nas będzie mały poczęstunek.  Na miejscu będzie umieszczone stoisko z artykułami ŚDM, promującymi Synaj i wspierającymi akcję „Bilet dla Brata”.

 


Zachęcamy do zapoznania się z klipem: "Limanowa zaprasza na ŚDM", w którym przedstawiona zostła Ziemia Limanowska oraz Bocheńska, wchodząca w skład okręgu limanowskiego. Możemy podziwiać m.in. widoki z Miejskiej Góry w Limanowej, Paproci, Pasierbca, Limanowej oraz Zamek Lubomirskich w Nowym Wiśniczu.


Autor: UMLimanowa
żródło: Portal Miasta Limanowa
Tagi: ŚDM,