Damy Radę

 

W Limanowej przy ulicy Kopernika, Poseł Wiesław Janczyk wraz z grupą osób rozwieszał dzisiaj Baner z wizerunkiem Beaty Szydło kandydatki Prawa i Sprawiedliwości na Premiera po jesiennych wyborach parlamentarnych.

 

Działo się to w ramach akcji Damy Radę - mówił Poseł Janczyk. Ten powszechnie znany zwrot, którego tak wielu z nas przecież używa na co dzień najlepiej oddaje to czego dziś nam Polakom bardzo potrzeba: wspólnota, praca, chęć do działania. To nie jest jeszcze nasze hasło wyborcze, na nie przyjdzie czas - informował

 

- Musimy odbudować wspólnotę, naprawić nasz kraj w wielu dziedzinach. To się na pewno uda, jeśli zamiast narzekać weźmiemy się do pracy.

 

- Dzisiaj zbyt często słychać zwroty:  nie da się, nie można, to się nie uda, nie damy rady tego zrobić. Należy skończyć z tym myśleniem, że czegoś nie da się zrobić. Chcieć to móc. Może będzie czasem trudno, może nie wszystko pójdzie tak jak byśmy oczekiwali, może trzeba będzie szukać innych dróg. Ale zawsze trzeba próbować, zawsze trzeba pracować tak by się udało.  Obywatele oczekują od rządu, że będzie dla nich dobrze pracował, skutecznie dbał o ich sprawy. Nie chcą słyszeć, że się nie da.

 

- Nasza akcja ma także zwrócić uwagę na to jak ważne jest zaangażowanie w lokalne sprawy. Wspólnotę buduje się właśnie poprzez myślenie o innych. Ta nasza akcja to wyraz docenienia i podziękowania wszystkim tym bezimiennym bohaterom naszych codziennych spraw, których w polskich wsiach, miastach czy miasteczkach jest bardzo dużo. Akcja została rozpoczęta w Pcimiu w Małopolsce kilka dni temu. Mieszkańcy Pcimia, zamiast czekać wzięli sprawy w swoje ręce i postanowili pomóc w remoncie szkoły, która została zniszczona przez burze. Zrobili to bo wierzą , że wspólnie dadzą rade i dzieci wrócą jak najszybciej do swojej szkoły. Takie piękne działania to nie są wyjątki. Warto pomagać sobie nawzajem, warto pracować na rzecz naszych wspólnych spraw. Wspólnie DAMY RADĘ!​

 

- Wierzymy w moc i siłę tego twierdzenia jest pozytywne i powszechnie akceptowane. Polacy codziennie go używają, ono łączy ludzi, zachęca do działania - mówił Poseł. To używany zwrot, nikt nie ma do niego praw autorskich. Jego siła to właśnie uniwersalność i bliskość dla każdego. Używajmy go wszyscy a na pewno nasze sprawy, sprawy Polski będą się pozytywnie rozwijać. DAMY RADĘ !