Nadjeżdża Tour de Pologne!

Już 5 sierpnia, czyli w najbliższą środę, dokładnie między godziną 15.43 a 15.54 w Powiecie Limanowskim pojawią się kolumna zawodników, startujących w tegorocznym Tour de Pologne. Stanie się to na IV etapie wyścigu, który wiedzie z Jaworzna do Nowego Sącza. Tego dnia peleton będzie miał do przejechania 220 kilometrów.

fot. http://tourdepologne.pl

Granicę naszego powiatu kolarze przekroczą w Górze Świętego Jana. Później udadzą się w kierunku Szczyrzyca, Skrzydlnej i Kasiny Wielkiej – tu mają do zdobycia premię górską drugiej kategorii. Stamtąd przez Podłopień pojadą w kierunku Limanowej. W mieście są spodziewani między godziną 16.35 a 16.51. Wjadą od strony Zamieścia, ulicą Krakowską. Przejadą następnie ulicą Piłsudskiego przez Rynek i pojadą w kierunku Nowego Sącza. Po drodze miną Mordarkę, Siekierczynę i Kaninę. Tu ich pożegnamy między 15.56 a 17.14. W miejscowości Wysokie będą szturmowali premię górską pierwszej kategorii.


- Już dziś serdecznie zapraszam kibiców na trasę. Trasa wyścigu przebiegająca przez nasz powiat jest bardzo wymagająca. Cieszę się, że możemy gościć u nas najlepszych kolarzy świata. To duży aspekt promocyjny dla naszego regionu. Bardzo liczę na wielkie sportowe emocje – mówi starosta limanowski Jan Puchała.

Przypomnijmy, Tour de Pologne należy do najbardziej prestiżowych wyścigów w światku kolarskim. Stawiany jest na równi z takimi imprezami, jak Tour de France, Giro d’Italia czy Vuelta Espana. Z roku na rok gromadzi się na nim wiele sław – mistrzowie świata, zawodowcy z czołowych grup.

My szczególnie ściskamy kciuki za kolarza, który pojedzie z numerem 11 – to Michał Kwiatkowski z grupy Etixx Quick Step. W sumie na starcie pojawi się 188 kolarzy z dziewiętnastu ekip.

O wyścigu bardziej szczegółowo będziemy informowali na bieżąco.

źródło: Powiat Limanowski