W najbliższy weekend Dni Limanowej!

 Tegoroczne Dni Limanowej, które odbędą się w lipcu, a nie jak do tej pory w sierpniu, będą szczególne, bowiem miasto Limanowa świętuje 450-lecie istnienia. Gwiazdami tegorocznego święta miasta będą Agnieszka Chylińska, Mateusz Mijal oraz zespół InoRos. Już dziś zapraszamy!


 

 

 

Dni Limanowej odbędą się 25 i 26 lipca 2015r!

 

 

Zmiana terminu na lipcowy wynika z podjętej podczas uroczystej sesji Rady Miasta Limanowa w dniu 11 kwietnia 2015 r., uchwały  w sprawie ustanowienia „Święta Miasta”, w której czytamy: „W 1565 roku Król Zygmunt August na Sejmie w Piotrkowie Trybunalskim w akcie lokacyjnym nadał miastu przywilej organizowania jarmarku w święto Marii Magdaleny, które przypada 22 lipca. Dla upamiętnienia nadanego przywileju ustanawia się termin obchodów  Święta Miasta Limanowa w pierwszą sobotę i niedzielę po 22 lipca każdego roku”. Warto więc zapamiętać, że od teraz Dni Limanowej będą się odbywały pod koniec lipca!

 

 

Organizatorzy Dni Limanowej, tj. Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda oraz Limanowski Dom Kultury, zaplanowali bogaty program imprez. Świętowanie rozpoczniemy w sobotę o godz. 15.00  blokiem zabaw i animacji dla najmłodszych. Gościć będziemy zespoły regionalne ze „Święta Dzieci Gór”.

 

Około godz. 18.00 zaplanowano muzyczne show – "Od Mozarta Do Sinatry"-będzie to multimedialna podróż przez muzykę klasyczną i rozrywkową, którą poprowadzi  Mirosław Witkowski. Sobotę zakończy koncert gwiazdy wieczoru –Agnieszki Chylińskiej i dyskoteka, na której pobawimy się do północy.

 

Niedziela będzie równie atrakcyjna jak sobota. Na najmłodszych będą czekać animacje i zabawy z nagrodami. Zostanie rozstrzygnięty VI Limanowski Talent Show, w którym główna nagroda ufundowana przez Burmistrza Miasta Limanowa wynosi 1500 zł. Jest, więc o co walczyć!

 

Po wręczeniu nagród dla najzdolniejszych, na scenie pojawi Mateusz Mijal z zespołem, a po nim zespół InoRos, który tworzy muzykę rozrywkową zainspirowaną folklorem podhalańskim, ale także muzyką folkową z całego pasma Karpat.

Po wieczornych koncertach i oficjalnym zakończeniu Dni Limanowej, odbędzie się tradycyjny pokaz sztucznych ogni. Imprezę zakończy dyskoteka, która potrwa do północy.

 

Jak co roku imprezie towarzyszyć będzie wesołe miasteczko oraz liczne stoiska.