Sukcesy uczniów Państwowej szkoły Muzycznej I stopnia w Limanowej

Dnia 14 czerwca w Limanowskim Domu Kultury odbył się koncert uczniów Państwowej szkoły Muzycznej I stopnia w Limanowej. Mogliśmy podziwiać orkiestrę szkolną, chór, zespół wokalny, zespoły taneczne, zespoły kameralne oraz solistów.

Koncert ten był uwieńczeniem całorocznej pracy uczniów i pedagogów, a był to rok szczególnych osiągnięć. Nasi uczniowie wielokrotnie zajmowali czołowe miejsca na konkursach regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych. Byliśmy najlepsi min. dwukrotnie w Warszawie w Sosnowcu, Starachowicach, Sieradzu , Bystrzycy Kłodzkiej i Olkuszu.

Tegoroczne sukcesy przypieczętowała w ubiegłym tygodniu Aleksandra Baczyńska- uczennica Sławomira Szymochy, która zdobyła I miejsce w prestiżowym konkursie skrzypcowym w Warszawie. Jest ona także laureatką I nagrody konkursu w Bystrzycy – Kłodzkiej. Również Dominika Sławek – uczennica Sławomira Szymochy dwukrotnie zajęła I miejsce: w Warszawie i w Olkuszu. Jest ona także laureatką II nagrody konkursu skrzypcowego w Sieradzu.

Karolina Zelek i Michał Sukiennik – uczniowie Haliny Dyczek, w duecie zdobyli I miejsce w Sosnowcu, II miejsce w Trzcianie oraz wyróżnienie w Łomiankach. Karolina Zelek dodatkowo zajęła II miejsce z wyróżnieniem specjalnym w Tuchowie.

Paweł Michalik – uczeń Elżbiety Szymochy zajął II miejsce na konkursie w Dębicy oraz w duecie z Małgorzatą Lach- uczennicą Renaty Czaji, dwukrotnie III miejsce: w Starachowicach i Trzcianie.

Duet fortepianowy Anna Kądziołka i Zuzanna Kuziel – uczennice Renaty Czaji, zdobył I miejsce w Starachowicach, II miejsce w Trzcianie i III miejsce w Myślenicach.

Duet fortepianowy Dorota Poręba i Natalia Trzupek- uczennice Edyty Lachor - Mitkowskiej, zdobył II nagrodę w Starachowicach.

Miłosz Trzópek – uczeń Pawła Janczego zajął III miejsce w Trzcianie. Również Filip Kaciczak – uczeń Ryszarda Rechulicza zajął III miejsce w Brzesku. Zespół instrumentalny w składzie : Martyna Frys – uczennica Barbary Knapczyk, oraz Jan Rosiek i Patrycja Michura uczniowie Iwony śliwy, zajął III miejsce w Trzcianie.

Wyróżnienie otrzymali:

  • Zuzanna Matląg – uczennica Renaty Biernat – Warszawa

  • Katarzyna Puch – uczennica Iwony Śliwy – Bochnia

  • Maciej Śmierciak i Albert Juszczak – uczniowie Ryszarda Rechulicza- Brzesko , Bystrzyca Kłodzka

  • duet fortepianowy Otylia Kwiatkowska- uczennica Elżbiety Szymochy i Marta Majerska, uczennica Renaty Czaji – Myślenice

  • duet gitarowy Marzena Florek i Karol Wikar – uczniowie Pawła Moszyckiego – Trzciana

  • zespół instrumentalny w składzie: Martyna Wiktor, Natalia Szewczyk i Kinga Skopowska- uczennice Justyny Trzópek, Edyty Lachor Mitkowskiej i Iwony Śliwy – Bystrzyca Kłodzka

  • zespół akordeonowy w składzie: Filip Papież, Krystian Dębski, Paulina Rokosz, Marek Zelek – uczniowie Pawła Janczego – Trzciana

  • Karol Pytel uczeń Haliny Dyczek otrzymał nagrodę specjalną w Krakowie.

  • Weronika Guzik – uczennica Sławomira Szymochy zakwalifikowała się do II etapu międzynarodowego konkursu w Wieliczce.

Podczas IV Konkursu Muzyczno – literackiego w Trzcianie czołowe miejsca zajęli: Szymon Lis i Marcin Tomaszek – uczniowie Mateusza Gurgula, Karolina Zelek i Faustyna Mamak – uczennice Haliny Dyczek, Magdalena Kociołek i Katarzyna Michalik – uczennice Renaty Biernat, Iza Twaróg – uczennica Ireneusza Fołty.

Na przestrzeni 45 lat istnienia , Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Limanowej może poszczycić się bogatą tradycją artystyczną. Nasi liczni absolwenci występują na scenach krajowych i zagranicznych.

Mamy nadzieję że tegoroczni laureaci, pracujący pod kierunkiem wybitnych pedagogów, poszerzą grono wspaniałych artystów, którzy będą rozsławiać nasze miasto w kraju i za granicą.