XIII Gwiaździsty Rajd Szlakami Jana Pawła II - Powiat Limanowski 2015 - pod hasłem „Pilnujcie mi tych szlaków”

 

XIII Gwiaździsty Rajd Szlakami Jana Pawła II

XIII Gwiaździsty Rajd Szlakami Jana Pawła II - Powiat Limanowski 2015 - pod hasłem „Pilnujcie mi tych szlaków”
 
 
 
 
 
 
 
 
W dniu 12 czerwca 2015 roku w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Limanowej odbyło się uroczyste zakończenie i posumowanie XIII Gwiaździstego Rajdu Szlakami Jana Pawła II, który przebiegał pod hasłem „Pilnujcie mi tych szlaków”.  
 
Celem Rajdu było uczczenie 16 rocznicy przejazdu Ojca Świętego Jana Pawła II przez Limanową, poznawanie jego nauczania, historii regionu, kultury, przyrody, a także wspólny wypoczynek w górach.
 
W rajdzie wzięły udział 23 drużyny z powiatu limanowskiego, a także dąbrowskiego (około 290 uczestników). Była to młodzież szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, a także stali sympatycy Szlaków Papieskich. Przemierzyli oni liczne trasy w Beskidzie Wyspowym, Gorcach oraz Beskidzie Sądeckim. Na powracające z rajdowych szlaków drużyny czekała gorąca grochówka i pamiątkowe gadżety.
 
Na uroczyste podsumowanie przybyli goście: autorka przewodników o szlakach papieskich i zarazem Prezes Fundacji "Szlaki Papieskie" Urszula Własiuk z mężem Tadeuszem Własiukiem, Wicestarosta Limanowski Mieczysław Uryga, Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda, Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego Artur Krzak.
 
W budynku szkoły odprawiona została Msza Święta Dziękczynna za Kanonizację Ojca Świętego Jana Pawła IIkoncelebrowana przez ks. kanonika Stanisława Wojcieszaka i ks. Roberta Pociechę.
 
Wręczono liczne nagrody i dyplomy: za uczestnictwo w rajdzie, najciekawszą kronikę rajdową, konkurs o tematyce „Jan Paweł II – Papież Miłosierdzia”, a także dla najmłodszego uczestnika.
 
 
Nagrody w konkursie „Jan Paweł II – Papież Miłosierdzia”, otrzymali:
 
I miejsce – drużyna „Karolki” z ZSS Nr 1 im. M. Konopnickiej w Limanowej, „Smoleń Team” oraz „Wędrowcy z Mechanika” z ZSTiO im. Jana Pawła II w Limanowej
III miejsce – drużyna „Bractwo Pierścienia” z  ZSTiO im. Jana Pawła II w Limanowej oraz „Zawodowcy” z ZSZ Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości im. Św. Józefa w Limanowej
 
Nagrody w konkursie na kronikę rajdową otrzymali:
I miejsce – drużyna „Wędrowcy z Mechanika” z ZSTiO im. Jana Pawła II w Limanowej
II miejsce – drużyna „Zawodowcy” z ZSZ Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości im. Św. Józefa w Limanowej
III miejsce - drużyna „Karolki” z ZSS Nr 1 w Limanowej, „Mufiny” z ZSS Nr 1 w Limanowej oraz „Kujonki” z ZSP w Radgoszczy
 
Wyróżnienie: drużyna z klasy 3TSb i 3TSC z ZSTiO im. Jana Pawła II w Limanowej za reportaż z odwiedzonego Miejsca Papieskiego oraz ZS im. KEN w Tymbarku
 
Najmłodszą uczestniczką rajdu została: Zosia Hebda z drużyny z ZSS Nr 1 w Limanowej
 
Organizatorzy dziękując wszystkim uczestnikom XIII Rajdu Szlakami Jana Pawła II już dziś zapraszają na szlaki XIV- tego Rajdu, aby ponownie cieszyć się pięknem przyrody, rozważać słowa Jana Pawła II i dziękować za otrzymane łaski.
Organizatorami rajdu byli:
Parafia Bazyliki Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej, Powiat Limanowski, Miasto Limanowa, Gmina Limanowa, Fundacja Szlaki Papieskie, PTTK o/Limanowa, ZSTiO im. Jana Pawła II w Limanowej
Patronat medialny:
Tygodnik Katolicki „Niedziela”, Tygodnik Katolicki „Gość Niedzielny”, Radio RDN Małopolska, Informator Miejski, Wiadomości z Powiatu, TV 28, Portal internetowy „Ziemia Limanowska”

źródło: ZSTiO Limanowa