Rajd Papieski …

W dniach 27-29 maja uczniowie drugiej klasy policyjnej Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku oraz Strzelcy z OSW JS „Strzelec 2007” uczestniczyli w XVII Gwiaździstym Zlocie Turystycznym Szlakami Jana Pawła II. Organizatorem zlotu był Instytut Tradycji Rzeczpospolitej i Samorządu Terytorialnego, Urząd Gminy Zembrzyce przy współpracy Urzędu Marszałkowskiego.

Patronat nad całością objął komitet honorowy na czele z Jego Eminencją Kardynałem Stanisławem Dziwiszem – Metropolitą Krakowskim, Panią Karoliną Kaczorowską – małżonką ostatniego Prezydenta II Rzeczypospolitej oraz Panem Markiem Sową– Marszałkiem Województwa Małopolskiego.

Przez trzy dni wszyscy uczestnicy przemierzali trasy Beskidu Makowskiego i Małego, miejsca gdzie zostały wyznaczone Szlaki Papieskie, którymi wędrował Święty Jan Paweł II.

W trakcie trwania zlotu uczestnicy przebywali w ośrodku Wypoczynkowo-Rekolekcyjnym „Totus Tuus” im. ks. Karola Wojtyły w Zembrzycach z którego rozpościera się przepiękny widok na Pasmo Policy i Babią Górę.

W piątek na zakończenie zlotu w kaplicy na terenie ośrodka została odprawiona uroczysta Msza Święta, gdzie wraz z zaproszonymi gośćmi wręczono wszystkim uczestnikom nagrody, oraz dokonano podsumowania turystycznego zlotu. Wyjazd uczestników zlotu był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii w Tymbarku, oraz Urzędu Gminy w Tymbarku.

 

 

Józef Banach