Andrzej Duda Prezydentem Polski

 

Dzień 24 maja 2015 roku zapisze się w historii Polski jako dzień niezwykły ponieważ Naród Polski na najwyższy urząd w państwie wybrał Andrzeja Dudę. Jeszcze tak niedawno o osobach myślących podobnie jak Prezydent Elekt mówiono pogardliwie”moher, ciemnogród, średniowiecze”. Media tzw. głównego nurtu uznawały za wyłączną elitę państwa Polskiego polityków wyrosłych na gruncie porozumienia „ Okrągłego Stołu”. Andrzej Duda pisze nową kartę w polskiej demokracji i nie byłoby tego zwycięstwa bez ofiary życia jaką złożył w Tragedii Smoleńskiej Prezydent Lech Kaczyński. I tu potrzeba przypomnieć jak św. p. Prezydent Lech Kaczyński był wyśmiewany i wzgardzony przez wspominanych polityków rodem okrągłego stołu przy pomocy mediów głównego nurtu.

Wybory Prezydenckie 2015 roku odbywające się w dniu Zesłania Ducha św. są też wpisane w słowa modlitwy Ojca św. Jana Pawła II wypowiedziane w dniu 2 czerwca 1979 roku na Placu Zwycięstwa w Warszawie który wówczas powiedział : „I wołam, ja, syn polskiej ziemi, a zarazem ja: Jan Paweł II papież, wołam z całej głębi tego tysiąclecia, wołam w przeddzień święta Zesłania, wołam wraz z wami wszystkimi: 
Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze ziemi. Tej Ziemi!  Zwycięstwa Andrzeja Dudy Prezydenta Polski nie byłoby bez wytrwałej modlitwy wielu osób zorganizowanych w różnych grupach w tym Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę. Ale teraz Prezydent Andrzej Duda jeszcze bardziej będzie potrzebował tego wsparcia niech zatem powiększa się grupa osób w naszej ukochanej Ojczyźnie, które modlitwą i czynem służyć będą w rozwoju dobra w Polsce. A na koniec przypomnijmy tę historyczną wizytę Andrzeja Dudy w Limanowej 12 kwietnia 2015 roku. Wielu z nas jeszcze wtedy nie uświadamiało sobie, że witamy Prezydenta Rzeczpospolitej Polski.

                                                                                                                               Stefan Hutek