"Czy wiesz, że kredyty w Polsce..." Mocny spot Dudy o bankach

Dodano: 16.05.2015 [17:37]
"Czy wiesz, że kredyty w Polsce..." Mocny spot Dudy o bankach - niezalezna.pl
foto: https://www.youtube.com/channel/UC9TG2dCsiE2WRqdBL0rLVxw/videos
"Moja siostra trzy lata szukała pracy i zarabia dwa tysiące - to jak ma kupić mieszkanie?" i odpowiedź "Znaleźć inną no, wziąć kredyt, mieć pracę". Słynny dialog młodego chłopaka na Nowym Świecie w Warszawie z Bronisławem Komorowskim już stał się kultowy. Teraz trafił do nowego spotu Andrzeja Dudy, w którym przedstawione są konkretne liczby dowodzące niesprawiedliwych praktyk banków w Polsce.

- Czy wiesz, że kredyty w Polsce są jednymi z najdroższych w Unii Europejskiej? Oprocentowanie debetu na rachunku ROR [rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy] wynosi w Polsce od 10 do 16 procent, gdy w tym samym banku w innym kraju Unii Euopejskiej oprocentowanie debetu na ROR wynosi tylko 7,5 procent - informuje lektor w klipie.

Cały materiał otwiera i zamyka hasło #Dudapomoc, odnoszące do zapoczątkowanej kilka dni temu akcji pomagania ludziom w Biurze Pomocy Prawnej w Warszawie. Docelowo takie biuro, jeśli Duda zostanie prezydentem w wyniku głosowania 24 maja - powstanie przy kancelarii prezydenta RP.

W nowym spocie kandydata Prawa i Sprawiedliwości pojawia się również porównanie stawek kredytów konsumpcyjnych w Polsce i innych krajach UE.

ZOBACZ SPOT

 

Źródło: Niezależna.pl