Podróże" Bliskie i Dalekie"spotkanie z Agatą Włodek- Australia

 Tak daleko jeszcze nie byliśmy. Tym razem sympatyków podróży, gór i gorących klimatów zapraszamy na spotkanie z Agatą Włodek, która opowie o Australii.

Z wykształcenia biolog - biologia środowiskowa UJ, z zawodu hotelarz (stanowiska kierownicze i marketingowe w Krakowie m.in  hotel Ibis, hotele Wyspiański i Amadeus, hotel Business & SPA Farmona oraz hotel Grand Sal**** w Wieliczce). Z zamiłowania podróżniczka: była we Francji, Niemczech, Austrii, na Węgrzech, Ukrainie, Chorwacji, Grecji, Tunezji, Czechach, Słowacji odwiedziła również Włochy. W najbliższych planach 5-letnich: ponownie Australia, Nowa Zelandia i Chiny.
W Australii poznała stan NSW i dojechała do Terytorium Północnego (Uluru, Kata Tjuta, Kings Canyon), a po drodze odwiedziła stolicę opali Coober Pedy. W najbliższym planie stan Queensland .

Oprócz tego Agata dużo pisze. Właśnie drukuje książkę o swoich przeżyciach w krainie kangurów,  o odmienności tego pięknego  kontynentu i zwyczajach, które ją zachwyciły, zadziwiły... i uwiodły!

Myślę, że znakomicie jej pasje oddają krótkie wiersze, których jest Autorką. Ten o drodze wydaje się być esencją i trafną odpowiedzią  na pytanie, dlaczego warto rozpocząć przygodę:

Droga 4

cóż powiem o drodze
że nieodgadniona
że wije się wspomnieniem
że zmienna i kapryśna
lepka od śluzu ślimaka
kłująca stopy

Tajemnicza daleka
Choć każdemu bliska

 

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Agatą i Australią: czwartek 19 marca godz. 19.00 Kawiarnia "Dzikie wino"

Wstęp wolny