Zapraszamy do udziału w uroczystościach upamiętniających Żołnierzy Wyklętych

 

 

  W najbliższym czasie obchodzimy Narodowe Święto Żołnierzy Wyklętych. Polskie Święto Państwowe - obchodzone corocznie 1 marca, poświęcone pamięci żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, ustanowione na mocy ustawy z dnia 3 lutego 2011 roku.

   Oddając należną pamięć bohaterom minionych lat, również na terenie Powiatu Limanowskiego w dniach 1 i 2 marca 2015 roku, odbędą się uroczystości upamiętniające Żołnierzy Wyklętych. W związku z organizacją tego wydarzenia, serdecznie zapraszamy do udziału w obchodach.

 

UTRUDNIENIA W RUCHU

W niedzielę 1 marca br., w Limanowej odbędą się centralne uroczystości związane z obchodami „ Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. W związku z tym w centrum miasta należy spodziewać się pewnych utrudnień w ruchu drogowym. Planuje się około godz. 11:45 przemarsz kolumny uczestników obchodów spod Starostwa Powiatowego w Limanowej ul. Józefa Marka Rynek „pod prąd” najkrótszą drogą do Bazyliki gdzie w południe rozpocznie się uroczysta msza. Po jej zakończeniu, około 13:00, kolumna uczestników przejdzie ul. Jana Pawła II na cmentarz parafialny, gdzie zostaną złożone kwiaty.

Na czas przejścia kolumn nastąpi kilkunastominutowe wstrzymanie ruchu na powyższych odcinkach ulic.  

 

 

 

 

 

 

 
Tagi: ,