Konferencja „Powstań Polsko!” – podpisanie aktu założycielskiego Ruchu Kontroli Wyborów

 Powstał RUCH KONTROLI WYBORÓW!

 
Pod Aktem założycielskim Ruchu  podpisali się reprezentanci wszystkich obecnych na sali Stowarzyszeń. 76 organizacji złożyło swój akces do Ruchu Kontroli Wyborów. Od sierpnia 80 nie było tak dużego porozumienia – podkreślają organizatorzy.
 
 
Chcesz przystąpić do RKW? Zarejestruj się tu:
 
rejestracja: www.ruchkontroliwyborow.pl
kontakt: sekretariat@ruchkontroliwyborow.pl
informacje: www.stopfalszowaniuwyborow.pl
 
 
Pełna relacja video  z Konferencji "Powstań Polsko!" na dole artykułu
 

 

 

 
 
Dziś w Częstochowie ma miejsce konferencja "Powstań Polsko!". Stowarzyszenie Solidarni2010, Krucjata Różańcowa za Ojczyznę, Klub Ronina i inne organizacje patriotyczne wzywają wszystkich do udziału w Ruchu Kontroli Wyborów, gromadzącym zatroskanych o prawidłowy przebieg wyborów w 2015 roku i chcących przypilnować uczciwości tych wyborów.
Audio na żywo: Konferencja "Powstań Polsko" http://niepoprawneradio.pl/
 

 

Relacja minuta po minucie:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
10:00 – 11:15 – ma miejsce uroczysta Mszą święta w Bazylice na Jasnej Górze w intencji Ojczyzny, która zgromadziła bardzo liczne rzesze wiernych; w ich gronie – członkowie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę, Klubu Ronina i Solidarnych 2010 przybyli z kilkunastu ośrodków w całej Polsce. Obecni są min. reprezentanci takich miast jak Kraków, Wrocław, Warszawa, Katowice, Łódź, Tychy, Zielona Góra, Kłodzko.
 
Relacje i transmisje przeprowadzają: TVTRWAM, Radio Maryja, TV Republika, Radio Jasna Góra, solidarni2010.pl, Niepoprawneradio.pl,.
 
 
11:15 – modlitwa różańcowa
 

 

 

 

 

 
Konferencja w siedzibie Akademii Polonijnej na ul. Pułaskiego 4-6 ( niedaleko klasztoru):
 
12:00 – Sala na ponad 400 miejsc jest już wypełniona po brzegi, brakuje miejsc dla kolejnych grup napływających do sali.

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 
 
Każdy wchodzący na salę wypełnia specjalną ankietę informując o tym, jaką funkcję pełnił w poprzednich wyborach i co oferuje w nadchodzących wyborach 2015r.
Uczestnicy otrzymali: instrukcję wyborczą dla członków komisji, apel do OBWE, zaproszenie na pielgrzymkę Patriotów 1-3 maja na Jasną Górę.
 
12:25 – Modlitwa "Ojcze nasz" rozpoczyna oficjalną część konterencji poprzedzoną ogloszeniami organizacyjnymi.
Uczestnicy zapoznają się z rozdanym i powielonym tekstem Aktu założycielskiego Ruchu Kontroli Wyborów – na jego odwrocie uczestnicy wypełniają deklarację przystąpienia do Ruchu.
 
W prezydium zasiedli: Ewa Stankiewicz, Dorota Kania, Józef Orzeł, Jerzy Targalski, Marcin Dybowski.
 
Przybyli także Goście: prof. Jan Żaryn, Adam Słomka, poseł Szymon Giżyński [z listem od Jarosława Kaczyńskiego], rodzice Andrzeja Dudy.

 

 

 

 

 

 

 

 
 
12:30 – Odczytanie listu – pozdrowienia do uczestników skierowanego przez JE Ks. Bp Antoniego Pacyfika Dydycza. Jego Ekselencja podkreślil rolę aktywności wobec najwazniejszych spraw dla Polski: nie powinniśmy nigdy "stawiać na bierność".
Mocno zabrzmiały slowa: "Polsko jesteś nieśmiertelna! Nieśmiertelna przez Miłość, którą żywią do Ciebie Twoje dzieci, której nie ma równej na świecie" [brawa]

 

 
 
12:38 – Rozpoczęcie wystąpienia Marcina Dybowskiego z Krucjaty Różańcowej, nawiązanie do obywatelskiego szturmu na PKW w dniu 20. listopada, w którego wyniku skompromitowany skład PKW poddał się do dymisji.
Trzeba odwołać się do Narodu, jeśli instytucje zawodzą. Ojczyzna nasza jest w chwili, kiedy wszystko straciła i musi wrócić do początku budowania – droga powrotna to wysiłek! Nie wolno dać nam posłuchu tym, ktorzy chcą nas uciszyć w tym roku wyborów 2015![brawa]  Trzeba położyć kres fałszowaniu wyborów i je sfałszuje, jeśli my się temu nie sprzeciwimy!
Wezwanie do zjawienia się Polsce licznych międzynarodowych obserwatorów[brawa]: apel do rozpowszechniania w kopiach w całej Polsce. Wezwanie do odrzucenia komputerowego systemu liczenia głosów przez PKW.
Apel do mediów toruńskich, by narrację "przeciwnika" odrzucił: nie godzimy się na wieczory wyborcze w telewizjach reżimowych, to wielkie manipulacje, robione po to, by naród pogodził się z przegraną.[brawa], apelujemy do wolnych i mediów i telewizji, by w nich były wieczory wyborcze niezależnych kandydatów. Apel o własne badania sondażowe, by media otworzyły podwoje i byśmy tam mogli zobaczyć naszych kandydatów [częste brawa].
Okrzyki: Andrzej Duda!, na widok rodziców kandydata na Prezydenta RP.

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 
 
12:59 – Wystąpienie Ewy Stankiewicz z Solidarnych2010; wezwanie, byśmy mogli się policzyć!
E.Stankiewicz skierowała pytanie: Czy państwo wiecie, jaki procent nieważnych głosów jest w krajach demokratycznych? niepokój budzi 2% głosów nieważnych; 3% to dowód na fałszerstwo i powód rozpisania nowego głosowania. W Polsce obecnie – jest to 36% głosów [14mln głosujących; 5 mln – glosów nieważnych]; Mamy do czynienia z systemem fałszerzy, krytych przez sądy. Sądy ubezpieczają fałszerzy! W państwach demokratycznych falszerstwa są jednym z najczęstszych przestępstw, gdyż to zamach na podwaliny demokracji. W Polsce robi się to bezkarnie.
Okrzyki: Fałszerze!

 

To będą ostre słowa: Państwo często staniecie w pojedynkę na przeciwko zorganizowanej grupy przestępczej.

 

 
 
13:17 – Przemawia Józef Orzeł z Klubu Ronina; Podaje kluczowe punkty projektu: nabór-szkolenie-odwaga w komisjach-policzenie głosów. Stworzymy armię kandydatów do 27 tysięcy Komisji Obwodowych. Razem jednoczymy się w działaniu, wpisaniu instrukcji, w szkolenaich.

 

 

 

 

 
 
13:28 – głos zabiera prof. Jan Żaryn w imieniu Stow. Polska jest Najważniejsza SPJN, "Potrzeba nam armii"!

 

 

 

 

 
 
13:30 – przedstawiciele instytucji i organizacji zostają zaproszeni do podpisania Aktu założycielskiego Ruchu Kontroli Wyborów przy stole prezydialnym. – bezpośrednia transmisja w TV Republika – Akt rozpoczyna się od słów:

W dniu 21 lutego 2015 roku, u tronu Matki Boskiej Jasnogórskiej powołujemy obywatelski Ruch Kontroli Wyborów, oparty na idei dobrowolności i wolontariatu. Wywodzimy się z różnych organizacji, stowarzyszeń i grup społecznych. Łączy nas wola obrony demokracji w Polsce i suwerenności Narodu wobec zagrożeń, jakie stwarzają nierzetelnie przeprowadzane wybory….

 

Jako pierwszy podpis składa Jan Żaryn w imieniu Stowarzyszenia Polska jest Najważniejsza, następnie Ryszard Kapuściński z Klubów Gazety Polskiej [w imieniu wszystkich klubów], Paweł Kurtyka ze Stowarzyszenia Studenci dla Rzeczpospilitej,Przemysław Miśkiewicz ze Stowarzyszenia Pokolenie z Katowic, po nim – Ewa Stankiewicz Solidarni2010 i wszyscy obecni szefowie Oddziałów Terenowych Solidarnych2010 [Warszawa, Wrocław, Kraków, Zielona Góra, Tychy, Katowice, Łódź], Adam Słomka i Zygmunt Miernik z KPN Niezłomni, Profesorowie: Stanisław Mikolajczak z Akademickiego Klubu Obywatelskiego – z Poznania oraz Jan Tadeusz Duda z Krakowskiego AKO, działacze ze stowarzyszenia Strażnicy Wolności, Stowarzyszenie Niezłomni, Stowarzyszenie przedsiębiorców "Niepokonani", Fundacja Gazety Podlaskiej, Komitet Więźniów Internowanych w Radzyniu, Stowarzyszenie Solidarni w Działaniu z Kępna, po nich kolejne osoby z kilkudziesięciu stowarzyszeń patriotycznych, religijnych, obywatelskich, przedsiębiorców, których listę przedstawimy wkrótce w komplecie. Jest też obecny przedstawiciel komitetu poparcia m.in Grzegorza Brauna, Pawła Kukiza.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
14:05 – zostaje przekazane pozdrowienie od prezesa PiS Jaroslawa Kaczyńskiego – głos zabiera poseł Szymon GiżyńskiMy nie bronimy interesu partykularnego! Bronimy dobra wspólnego!

 

 

 

 

 

 
14:14 – jako ostatni z podpisujących Akt założycielski RKW głos zabiera przedstawiciel stow. przedsiębiorców; dostaje huczne brawa
 
 
14:15 – ponownie głos zabiera prof.Jan Żaryn, porównując obecne spotkanie do Konfederacji. Mówił takze o gen. Hallerze, który krzyżem leżąc przed obrazem Jasnogórskiej MB, w przeddzień zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, wymodlił zwycięstwo. Dziś jesteśmy dziedzicami tych wielkich wydarzeń z 1665, 1920 i 1966 – bo jestesmy patriotami, którzy mają zadanie obrony godności narodu i honoru, ich zagrożenie – to zagrożenie niepodległości. Ratujemy Rzeczpospolitą przed wewnętrznymi machinacjami.
Musimy dziś zdefiniować prawdziwego wroga Polski – bronimy dziś suwerenności Polski!
 
14:27 – dziennikarka Dorota Kania z GP mówi o fałszerstawch PKW, apeluje o aktywizację lokalnych i obywatelskich mediow i o ujawnianie nazwisk fałszerzy i sędziów odrzucających skargi wyborcze.

 

 

 

 
 
14:32 – Mariusz Patey – Instytut Romana Rybarskiego – mówi o polskiej gospodarce i przedsiębiorczości i konieczności zespolenia jej z patriotyzmem.
 
14:38 – Ryszard Kapuściński dziękuje za organizację konferencji; zaprzańców przepędzimy z Polski; nalezy zaktywizować kluby w Polsce i poza granicami – Polonia powinna robić to samo , co wy – przekonajcie ich, żeby pilnować wyborów! jeśli je przegramy, to tu już nic nie będzie!
 
14:40 – Natalia Tarczyńska z Solidarnych2010 czyta list Profesora Andrzeja Nowaka skierowany do uczestników konferencji;
tylko u nas pełny tekst listu – kliknij TUTAJ  List przyjęty został hucznymi brawami!
 
14:49 – emisja video-felietonu Jana Pietrzaka – można go obejrzeć klikając TUTAJ.
 
 
14:54 – zebrani spontanicznie zaśpiewali patriotyczną pieśń Ojczyzno ma, tyle razy we krwi skąpana… oraz o 14.58 odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

 

 

 

 
 
15:09 – Przedstawiono inicjatywę modlitewną: modlitwa-słowo-czyn! Rozdano biało-czerwono różańce i zaapelowano o modlitwę różńcową za Polskę! "Zapalić Ojczyznę"- to nie podpalić Ojczyznę! Arcybiskup Ignacy Dec objął patronatem tę inicjatywę.

 

 

 
 
15:16 – przerwa

 

 

 
 

 

 

 
 
16:40 – Ireneusz Czmoch [fundacja OB-ciach] – Wykaz typowych falszerstw wyborczych na kokretnych przykładach z wyborów samorządowych 2014r.
 

 

 
 
16:55 – Marek Deptuła [niepoprawneradio.pl] – omówienie rodzajów fałszerstw na wszystkich szczeblach systemu wyborczego, niebezpieczeństw wynikających z ustawy – na każdym etapie procesu wyborczego możemy zostać oszukani, jednak – co podkreślił – wyliczenia matematyczne mogą wykazać fałszerstwa.

 

 

 

 
 
 
 
17:08 – Dorota Stańczyk [19 lat] – w nawiązaniu do sprawy "znikniętych" 130 000 głosów w Katowicach, poleciła lekturę materiałów na ten temat.
Nasze materiały na ten temat:
 
 
 
 
Dociekała przyczyn tego stanu rzeczy. Opisała, na czym polega praca w komisji wojewódzkiej i gdzie zostało popełnione fałszerstwo w ciągu ponad 2 dni "zalewania" komisji protokołami. Protokoły zbiorcze nie umożliwiają weryfikacji danych na podpisanych protokołach. Omówiła kilkustopniowy przebieg zliczania głosów: Komisje okręgowe – Komisja wojewódzka – Komisarz wyborcza – PKW.Opowiedziała szeroko, jak możliwe jest to, by nie zauważono, że podmieniono protokół?

 

 

 
D.Stańczyk apeluje o obsadzenie komisji wyższego rzędu – tu dokonuje się największych fałszerstw!
 
17:55 – Wystąpienie Marcina Dybowskiego – konkretne metody przeciwdziałania fałszerstwom.
Mówca nazywa wybory 10.maja MARSZEM NIEPODLEGŁOŚCI!
TEGO DNIA BIJEMY SIĘ O POLSKĘ NA ŚMIERĆ I ŻYCIE!
 
18:20 – Jerzy Targalski w imieniu Kongresu Mediów Niezależnych składa akces do RKW
RKW – wspólpracować powinien ze wszystkimi komitetami wyborczymi. Cel – uniemożliwić fałszowanie wyborów i zobaczyć, jakie jest naprawdę nasze społeczeństwo i kogo chce wybierać! Żadnych kontaktów z reżimem!
Siła dyktatury polega na tym, że oni zasypali przepaść między dyktaturą a społeczeństwem, musimy mieć własny wieczór wyborczy, musimy publikować każdy skan protokołu – lokalne media muszą pracować na rzecz niefałszowania.
Możemy utworzyć własny portalik lokalny do zamieszczania takich informacji.

 

 
 
Głos zabierają przedstawiciele komitetów wyborczych, nie kandydaci na urząd prezydenta RP, o co wyraźnie prosi prowadzący.

 

 
 
18:27 występują kolejno: przedstawiciel narodowej prawicy, kandydat Adam Słomka, przedstawiciel komitetu Grzegorza Brauna [odczytuje list G.Brauna], przedstawicielkomitetu wyborczego Andrzeja Dudy, Mariana Kowalskiego, Kornela Morawieckiegooraz Komitetu Wyborczego "Przyszła Polska" Włodzimierza Juliana Korab-Karpowicza.
 
Tylko wtedy będziemy mieli sukces w wyborach, gdy nie będzie nikt patrzył, z jakiego komitetu pochodzi "nasz" człowiek, z jakiej opcji prawicowej. Powinno się współpracować w ramach całego obozu patriotycznego. – apelował Adam Słomka.

 

 
 
18:56 – końcowe wystąpienie Marcina Dybowskiego i modlitwa "Pod Twoją obronę" i "Ojcze nasz".
Spontanicznie zaintonowano Hymn Polski!
Brawa.

 

 
 
18:59 – Zakończenie konferencji i transmisji w niepoprawnymradio.pl
 

 

 
 
RELACJA VIDEO:

 

 

 

 

 

 

 

Materiał filmowy 1 :

  

 

Materiał filmowy 2 :

 

 
RKWbig

 

Jedno uzupełnienie

 1. MarkD dodał do wpisu | Permalink

  Targalski: Uzurpatorzy przegrają

  Dodano: 23.02.2015 [13:18]
  Uzurpatorzy przegrają - niezalezna.pl

   

  foto: GP

   

   

   

  Władze sfałszują nadchodzące wybory i musimy im to uniemożliwić – takie stanowisko reprezentowali wolni obywatele, którzy 21 lutego zebrali się na Jasnej Górze, by powołać Ruch Kontroli Wyborów – Powstań, Polsko. Wiemy, że sądownictwo już jawnie zostało przekształcone w systembezprawia, a sędziowie dobrowolnie stali się instrumentem legalizacji fałszowania wyborów. Dlatego musimy stworzyć armię obywatelską, która sama policzy głosy i opublikuje dane rzeczywiste, obnażając kłamstwo władzy. Jeśli nie wyłonimy prawdziwej reprezentacji narodu, nie będziemy mogli bronić naszych interesów. Zorganizowana grupa przestępcza wprawdzie opiera się na sprzedajnych sędziach, prokuratorach, policji i agitatorach, ale chce zarządzanie polskim żerowiskiem dla złodziei i pasożytów ubrać w pozory legalności i dlatego musi sfałszować te wybory. Zapomina jednak, że Sejm, rząd i prezydent wyłonieni w drodze sfałszowanych wyborów są uzurpatorami. Czas w miejsce III RP, symbolicznie zrodzonej podczas biesiad magdalenkowych Kiszczaka z Michnikiem i dojrzałej w związku Dukaczewskiego z Komorowskim, zbudować Rzeczpospolitą. Pierwszym krokiem są wolne wybory pod kontrolą obywatelską i międzynarodową.