Teczka Owsiaka. Białe plamy w życiorysie szefa WOŚP

 Teczka Owsiaka. Białe plamy w życiorysie szefa WOŚP - niezalezna.pl

foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Jerzy Owsiak, syn małżeństwa milicjantów, był w PRL kuratorem przy Sądzie Wojewódzkim dla Warszawy-Pragi. W 1979 r. przewodniczący Zarządu Głównego Socjalistycznego Związku StudentówPolskich (SZSP) wystąpił do MSW o wydanie Owsiakowi paszportu - ujawnia w najnowszym numerze „Gazeta Polska”. „Tych od mokrej roboty można było rozpoznać po skórzanych, czarnych rękawiczkach. Bili na komendę” – pisał o ówczesnych bojówkarzach z SZSP opozycjonista Jan Józef Lipski.

„Gazeta Polska” dotarła do dokumentów IPN dotyczących Jerzego Owsiaka, zawierających wiele nieznanych informacji na jego temat, w tym dotyczących wsparcia, jakie otrzymywał od centralnych władz SZSP. Co ciekawe, nie był on w tym czasie… studentem.

Tygodnik „Gazeta Polska” stawia pytanie: dlaczego ktoś z życiorysem Owsiaka pojawił się w Jarocinie wśród barwnej i zbuntowanej młodzieży?

Więcej w najnowszym numerze tygodnika „Gazeta Polska”
źródło: niezależna.pl
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nie przegap!

Już w sprzedaży najnowszy numer miesięcznika „Nowe Państwo“, a w nim. m.in.: Piotr Wielgucki „Matka Kurka“ o tym, „Jak upadł mit rycerskiego Jurka“, Dorota Kania o „Resortowym showmanie“, Piotr Lisiewicz o „Jerzym Obciachu“. W „Nowym Państwie“ ponadto artykuł Hanny Shen o procesach przywódców Czerwonych Khmerów i Antoni Rybczyński analizujący mechanizm Boko Haram.