Limanowski Szpital promuje noszenie odblasków

Szpital Powiatowy w Limanowej zorganizował akcję rozdawania atestowanych opasek odblaskowych pieszym poruszającym się poboczami dróg poza terenem zabudowanym, którzy są niewidoczni dla jeżdżących samochodów. Napotkanym pieszym opaski będą rozdawać kierowcy Sekcji Transportu Szpitala, którzy dowożą pacjentów do limanowskiej Stacji Dializ.

Tegoroczna nowelizacja ustawy „Prawo o ruchu drogowym” wprowadziła zapis, który nakłada na pieszych poruszających się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym obowiązek używania elementów odblaskowych w celu podniesienia ich widoczności dla innych uczestników ruchu. Niestety, wciąż można spotkać bardzo wiele osób niestosujących tego przepisu.

 

Jak mówi Marcin Radzięta Dyrektor Szpitala „Kierowcy Sekcji Transportu dowożący pacjentów na dializy codziennie poruszają się po terenie całego powiatu limanowskiego. Często w godzinach popołudniowych czy wieczornych, spotykają na drodze pieszych, poruszających się poboczem, którzy w zasadzie są zupełnie niewidoczni dla kierujących, ponieważ nie mają odblasków. Każdy kto jest kierowcą zdaje sobie sprawę z tego jak bardzo jest to uciążliwe dla kierującego pojazdem, ale  przede wszystkim niebezpieczne dla pieszego-ponieważ może zakończyć się potrąceniem”. 
Dlatego też kierowcy będą rozdawać napotkanym pieszym, poruszającym się poza terenem zabudowanym, a nieposiadającym elementów odblaskowych, specjalne, atestowane opaski odblaskowe, które widoczne są ze 150 metrów. Dyrektor Szpitala ma nadzieję, że akcja organizowana przez Szpital Powiatowy w Limanowej, przyczyni się do zwiększenia widoczności, a co za tym idzie – bezpieczeństwa pieszych.  

 

22 grudnia Marcin Radzięta Dyrektor Szpitala spotkał się ze sponsorami oraz koordynatorem organizowanej akcji. Wręczając symboliczne upominki przekazał sponsorom serdeczne podziękowania  „za poparcie inicjatywy Szpitala - poprzez jej dofinansowanie”.  Jednocześnie złożył zebranym gościom życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku.

Sponsorzy:

·         Bogusław Sukiennik z rodzinnej Firmy Tik-Tak s.c.

·         Dariusz Dziobek Przedsiębiorstwo Usługowo – Handlowe JOWISZ  Sp. J.

·         Halina Dudek, Roman Dudek  Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Laskopol”

·         Mieczysław Joniec właściciel firmy JONIEC

Akcję koordynuje Zbigniew Jeż Kierownik Sekcji Transportu Szpitala Powiatowego w Limanowej Imienia Miłosierdzia Bożego.

Źródło: www.szpitallimanowa.pl