Święty Mikołaj w limanowskim Szpitalu

Wizyta Świętego Mikołaja na wszystkich oddziałach Szpitala Powiatowego w Limanowej już na stałe wpisała się w tradycję naszej placówki. Podobnie było w tym roku. Święty Mikołaj wraz z rozśpiewaną grupą młodzieży odwiedził wszystkich chorych przebywających w tym dniu w Szpitalu. Dodatkowo na Oddziale Chorób Dzieci, jak co roku, z prezentami pojawili się członkowie limanowskiego oddziału Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej oraz znani sportowcy.

 

Święty Mikołaj przy głośnym akompaniamencie i śpiewie towarzyszącej mu młodzieży wzbudził ogromne zainteresowanie i sympatię, a niejednokrotnie także wzruszenie wśród Pacjentów. Każdemu z nich poświęcił krótką chwilę oraz wręczył słodki upominek. Wspaniały śpiew, muzyka oraz ogromne zaangażowanie młodzieży sprawiło, że na każdej twarzy zagościł uśmiech i wszystkim udzielił się radosny nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Organizacją mikołajowych odwiedzin zajmują się ks. Janusz Bociek Kapelan Szpitala, ks. Jan Tomczyk opiekun Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy Parafii Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej oraz licznie uczestnicząca młodzież działająca w tym stowarzyszeniu, która kolejny raz okazała ogromne serce i zaangażowanie w bezinteresowną pomoc chorym.

Kolejną niespodzianką dla małych pacjentów Oddziału Dziecięcego zorganizowaną przez Stowarzyszenie Kibiców MKS Limanovia oraz Szpital Powiatowy w Limanowej były „Mikołajki z Gwiazdą” pod honorowym patronatem Starosty Limanowskiego Jana Puchały. W ramach akcji, w dniu wczorajszym tj. 8 grudnia, chorym dzieciom prezenty rozdawali sportowcy m.in. Tomasz Kowal - strongman, Paweł Kołodziej – bokser oraz piłkarze Klubu Limanovia wraz z członkami Stowarzyszenia Kibiców Limanovii. Słodkie upominki Milusińskim i ich opiekunom rozdawał Marcin Radzięta Dyrektor Szpitala.

 

Marcin Radzięta Dyrektor Szpitala Powiatowego w Limanowej składa serdeczne podziękowania:

·         Ks. Januszowi Bociek, Ks. Janowi Tomczykowi oraz młodzieży z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy Parafii Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej,

·         Ryszardowi Kulma - prezesowi, zastępcom i członkom limanowskiego Oddziału Krakowskiej Organizacji Kupieckiej,

·         Mateuszowi Młynarczykowi oraz wszystkim członkom Stowarzyszenia Kibiców Limanovii,

·         Tomaszowi Kowalowi i Pawłowi Kołodziej, jak również piłkarzom Klubu Limanovia,

oraz

·         Janowi Puchale Staroście Limanowskiemu za objęcie honorowego patronatu nad akcją „Mikołajki z Gwiazdą”

 za okazane serce i każdy uśmiech, który pojawił się na twarzy chorych dzieci i pacjentów limanowskiego szpitala.

 

Źródło: www.szpitallimanowa.pl