Zespół Szkół im KEN w Tymbarku na obozie szkoleniowym

W dniach 20-21 listopada uczniowie klasy pierwszej o profilu bezpieczeństwo publiczne Zespołu Szkół im Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku uczestniczyli w obozie szkoleniowym w Szkole Policji w Katowicach

Szkoła ta obchodzi w tym roku jubileusz 15-lecia działalności, a tym samym jest najmłodszą tego typu placówką w Polsce. 

Szkolenie odbywało się w Wielofunkcyjnym Centrum Symulacji zwanym Miasteczkiem Symulacyjnym. Jest to jedno z najnowocześniejszych tego typu centrów symulacji w Europie. Umożliwia ono przeprowadzanie zajęć w warunkach zbliżonych do rzeczywistych. W trakcie pobytu uczniowie klasy policyjnej  uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez doświadczonych instruktorów,  którzy szkolą policjantów będących na różnego rodzaju kursach.

Dla naszych uczniów zostały zorganizowane zajęcia praktyczne z interwencji policyjnych, zasad użycia broni, technik operacyjnych i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dodatkowo młodzież zwiedziła bogato wyposażoną salę tradycji. Wszyscy czynnie angażowali się do wykonywania różnorodnych zadań zlecanych przez instruktorów.

Po dniu pełnym  zajęć, uczniowie mieli okazję  zwiedzić  centrum Katowic i uczestniczyć w seansie kinowym  w Silesia Cinema City. W trakcie drogi powrotnej młodzież zatrzymała się w Krakowie, gdzie był  czas przeznaczony na zwiedzenie Wawelu oraz chwila zadumy w Kaplicy Srebrnych Dzwonów przy trumnie Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Źródło: www.powiat.limanowa.pl