Mistrzostwa Gminy Mszana Dolna w tenisie stołowym

13 listopada w Szkole Podstawowej w Łostówce odbyły się Mistrzostwa Gminy Mszana Dolna w tenisie stołowym. Do zawodów zgłosiło się 8 szkół podstawowych: Lubomierz nr 2 i Mszana Górna nr 2 (opiekun Mateusz Sławecki), Lubomierz nr 1 (Józefa Nachman), Glisne (Katarzyna Gucia), Raba Niżna (Robert Sławecki), Olszówka (Piotr Kowalik), Łętowe oraz Łostówka (Maciej Potaczek). Uczniowie rywalizowali zarówno indywidualnie jak i drużynowo. W zawodach indywidualnych wystartowało łącznie 40 uczniów, natomiast w rywalizacji drużynowej zagrało 8 zespołów chłopców i 6 drużyn dziewcząt.

W kategorii dziewcząt najlepsze okazały się:

1.                 Potaczek Dorota - Łostówka

2.                 Potaczek Agata – Raba Niżna

3.                 Zoń Patrycja - Łętowe

4.                 Mysza Klaudia – Łostówka.

Wśród najlepszych chłopców znaleźli się:

1.                 Figura Jakub – Mszana Górna  nr 2

2.                 Czyszczoń Jakub - Olszówka

3.                 Dziedzina Bartłomiej – Mszana Górna nr 2

4.                 Kordeczka Jan – Łostówka.

Czołowa trójka zawodników będzie reprezentować naszą gminę w indywidualnych zawodach powiatowych, które odbędą się 20 listopada w Limanowej.

Po zakończeniu zmagań indywidualnych rozpoczęły się turnieje drużynowe. Zwycięzcy zawodów będą reprezentować gminę w zawodach drużynowych 3.12.2014r. w Szczyrzycu.  Najlepsza czwórka zmagań drużynowych przedstawia się następująco:

Chłopcy

1.                 Mszana Górna nr 2

2.                 Łostówka

3.                 Olszówka

4.                 Raba Niżna.

Dziewczęta

1.               Łostówka

2.               Lubomierz nr 1

3.               Łętowe

4.               Raba Niżna.

Zawody przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze, zawodnicy sami wcielili się w rolę sędziów i liczyli własne punkty. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał gospodarz zawodów, nauczyciel wychowania fizycznego, Maciej Potaczek. Dzięki wsparciu finansowemu Gminy Mszana Dolna uzyskanemu w drodze otwartego konkursu ofert, możliwe było zapewnienie startującym zawodnikom nagród i ciepłego poczęstunku. Nagrody dla najlepszych, ufundowane przez Urząd Gminy Mszana Dolna, wręczała Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łostówce Pani Janina Flig. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w turnieju, a najlepszym życzymy powodzenia na zawodach powiatowych.

red.  Maciej Potaczek