Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Małopolsce

Setki państw, tysiące partnerów, miliony uczestników. Także w Małopolsce kolejna edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości! Już 17-23 listopada 2014 w kilkunastu miastach i miasteczkach Małopolski! Sprawdź, co ciekawego dzieje się w Twoim mieście.

Firma Gastronomiczno Handlowa WRONA sp.j. Limanowa, ul. Piłsudskiego 10 pragnie poinformować o uczestnictwie w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości w Małopolsce 2014.

Organizator – Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego – Departament Rozwoju Gospodarczego. Partner – Kongregacja Kupiecka Zrzeszenia Prywatnego Handlu i Usług z siedzibą w Nowym Sączu. Przedsiębiorca – Firma Gastronomiczno Handlowa WRONA sp.j. Limanowa, ul. Piłsudskiego 10.

Tytuł – Herosi Biznesu – edycja II.

Patronat medialny – lokalna prasa, portal internetowy.

Uczestnicy - młodzież kształcąca się w branży handlowej szkół:
Zespół Szkół nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej,
Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ks. Józefa Tischnera w Limanowej.

Termin wydarzenia – 17.11.2014 w godz. 9:00 – 12:00

W ramach wydarzenia:
I.Spotkanie z przedsiębiorcą w temacie - historia i przedmiot działalności rodzinnej firmy WRONA sp.j.
II.Wykład Pana Ryszarda Skwarczka Prezesa Spółdzielni Pracy Piwniczanka – temat: Polska na tle Unii Europejskiej – szansa młodych.
III.Warsztat szkoleniowy w zakresie rynku wód mineralnych, źródlanych, leczniczych, stołowych prowadzony przez przedstawiciela producenta. 
IV. Spotkanie z kierownikami poszczególnych działów w zakresie:

  • oferowanego asortymentu towarów,

  • oferowanych usług w ramach prowadzonej działalności ,

  • zasad sprzedaży bezpośredniej,

  • zasad prowadzenia telesprzedaży,

  • działań marketingowych,

  • system zamówień, dostaw i logistyki,

  • prowadzenie rozliczeń finansowo-księgowych.

V.Zwiedzanie zakładu pracy.


Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniu.

Z poważaniem

Jerzy Wrona

Jesteś przedsiębiorczy, szukasz inspiracji i pomysłu na swój biznes, chcesz założyć własną działalność gospodarczą? Nasza oferta jest dla Ciebie! Weź udział w licznych warsztatach, szkoleniach, seminariach i poznaj ludzi, którzy z sukcesem prowadzą swoje firmy. 
Bo przedsiębiorczość ma wiele twarzy!

Globalna inicjatywa

Historia organizacji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości sięga 2008 roku. Jego pomysłodawcami byli premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown i brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark oraz prezes amerykańskiej Fundacji Kauffmana – Carl Schramm. Na początku w przedsięwzięcie zaangażowało się 37 państw. Dziś jest ich ok. 150. Ten ruch społeczny o zasięgu globalnym ma na celu utworzenie środowiska, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i kreatywne inicjatywy młodych ludzi. Rokrocznie - przez jeden tydzień listopada - rzesze uczestników przedsięwzięcia na całym świecie uczestniczy w szkoleniach, warsztatach, konferencjach, spotyka się z przedsiębiorcami, przedstawicielami instytucji wspierających biznes, gotowych do dzielenia się wiedzą i zdobytym doświadczeniem.

Polska również aktywnie angażuje się we współorganizację tej inicjatywy. Koordynatorem ogólnopolskim jest Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości (powstała na bazie funkcjonującego wcześniej Forum Młodych PKPP Lewiatan). W ubiegłym roku Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Polsce pokonał 143 kraje świata zajmując pierwsze miejsce w kategorii “Największa liczba partnerów” w 2013 roku.

… również w Małopolsce

Od 2010 roku Województwo Małopolskie jest oficjalnym partnerem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, aUrząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego pełni funkcję koordynatora całości inicjatywy w Regionie.

W przygotowaniu i realizacji inicjatywy w regionie Województwo Małopolskie współpracuje z instytucjami otoczenia biznesu wspierającymi przedsiębiorczość, szkołami wyższymi, przedsiębiorcami, organizacjami pozarządowymi, urzędami pracy i wszystkimi, którzy chcą współtworzyć to przedsięwzięcie. Każdego roku organizowany jest otwarty nabór na partnerów w którym każdy może zgłosić swoją ofertę. Dla uczestników wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Już pierwsza edycja ŚTP w Małopolsce została zauważona - za jej realizację Województwo Małopolskie zostało uhonorowane I nagrodą w konkursie na najlepszą inicjatywę Global Entrepreneurship Week (GEW) w Polsce.

Do tej pory w Małopolsce, we wszystkich edycjach organizowanych w ciągu 4 lat (2010-2013), wzięło udział blisko 24 000 osób.

Globalny charakter, szerokie partnerstwo, wielość i różnorodność wydarzeń oraz duże zainteresowanie sprawiło, że ŚTP w Małopolsce z roku na rok jest przedsięwzięciem coraz bardziej atrakcyjnym. W skali Polski Małopolska jest liderem jeśli chodzi o bogactwo programu i rozmiar partnerstwa tworzącego przedsięwzięcie.

Skala dotychczasowych wydarzeń:

  • Rok 2010

W 2010 roku realizację przedsięwzięcia zaangażowanych było 12 instytucji z Małopolski, 
a w wydarzeniach realizowanych w ramach inicjatywy, które odbyły się w Krakowie wzięło udział ok. 2 600 osób. Szerokie partnerstwo, wielość i różnorodność wydarzeń oraz duże zainteresowanie sprawiło, że Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Małopolsce odbywający się pod hasłem: Kreatywni na start! został uznany za najlepszą polska inicjatywę GEW.

  • Rok 2011

2011 roku w przedsięwzięcie zaangażowało się 30 instytucji partnerskich oferując jeszcze bogatszy program niż w roku poprzednim. W 7 miastach Regionu zrealizowano liczne szkolenia, seminaria, warsztaty, konferencje, spotkania z przedsiębiorcami, ale także wykłady, gry, indywidualne konsultacje, dyskusje i debaty, w tym debatę oxfordzką – w sumie ok. 100 wydarzeń. W tych aktywnościach wzięło udział blisko 5 500 osób.

  • Rok 2012

W 2012 roku w przedsięwzięcie w województwie małopolskim zaangażowało się 
38 instytucji partnerskich. Dzięki zwiększeniu oferty programowej aż 7 000 osób wzięło udział w wydarzeniach w 9 miastach regionu – tj. w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu, Bochni, Brzesku, Chrzanowie, Myślenicach, Suchej Beskidzkiej i Oświęcimiu, na terenie których odbyły się aż 164 wydarzenia.

  • Rok 2013

Kolejna edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w 2013 roku oferująca ponad 200 aktywności skupiłablisko 8 500 osób. Program był niezwykle bogaty, odbyło się ponad 
40 szkoleń oraz spotkań indywidualnych, prawie 50 warsztatów, 4 wizyty studyjne, konferencje i wykłady, prawie 60 spotkań informacyjnych, spotkań z przedsiębiorcami i prezentacji, około 20 gier edukacyjnych, konkursy w tym gra Cashflow, dyskusje i debaty. Program został zrealizowany dzięki pracy i zaangażowaniu aż 45 Partnerów,a wydarzenia odbyły się w 17 miastach i miejscowościach Małopolski.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Małopolsce 2014

W 2014 roku Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Małopolsce odbędzie się w dn. 17-23 listopada.

Tegoroczna - już piąta edycja przedsięwzięcia – organizowana jest pod hasłem „Bo przedsiębiorczość ma wiele twarzy” w 18 miastach i miasteczkach Regionu tj. Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu, Andrychowie, Bochni, Brzesku, Dąbrowie Tarnowskiej, Dobczycach, Gorlicach, Grybowie, Limanowej, Łętowem, Myślenicach, Nowym Targu, Oświęcimiu, Starym Sączu, Wadowicach, Zakopanem.

W programie inicjatywy zaplanowano szereg wydarzeń, w tym: szkolenia, warsztaty, wykłady, spotkania z przedsiębiorcami, konkursy, konferencje, a także Galę Młodego Biznesu. Program przygotowany został przez 43 partnerów oraz koordynatora regionalnego (łącznie zaangażowane są 44 instytucje).

Koordynator: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Partnerzy:

  1. AIP Business Link

  2. Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

  3. Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości w Krakowie

  4. BiznesTUBE Sp. z o.o.

  5. Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Jana Matejki w Krakowie

  6. Eurokreator T&C Sp. z o.o.

  7. FRDL Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji

  8. Fundacja Change Leaders

  9. Fundusz Zalążkowy KPT Sp. z o.o.

  10. Grodzki Urząd Pracy w Krakowie

  11. Izba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie

  12. Kongregacja Kupiecka Zrzeszenie Handlu i Usług z siedzibą w Nowym Sączu

  13. Krakowski Park Technologiczny Sp. z o.o.

  14. Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

  15. Małopolski Instytut Kultury

  16. Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliusza Słowackiego

  17. Na Plus Szkolenia Rozwój Doradztwo

  18. Nowosądecki Inkubator Przedsiębiorczości

  19. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu

  20. Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki Centrum Transferu Technologii

  21. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 3 w Krakowie

  22. Powiatowy Urząd Pracy w Bochni

  23. Powiatowy Urząd Pracy w Brzesku

  24. Powiatowy Urząd Pracy w Myślenicach

  25. Powiatowy Urząd Pracy w Oświęcimiu

  26. Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowie

  27. Powiatowy Urząd Pracy w Wadowicach

  28. Powiatowy Urząd Pracy dla Powiatu Nowosądeckiego

  29. Sądecki Urząd Pracy w Nowym Sączu

  30. Szkoła Górska - Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego

  31. Towarzystwo Miłośników Andrychowa

  32. Treehouse Origin

  33. Uniwersytet Jagielloński

  34. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

  35. Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

  36. Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie

  37. Wyższa Szkoła Europejska im. Ks. Józefa Tischnera w Krakowie

  38. Zespół Szkół nr 3 im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Wadowicach

Jednostki organizacyjne Samorządu Województwa Małopolskiego:

  1. Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie

  2. Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości

  3. Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli

  4. Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej

  5. Centrum Informacyjne FEM.

 

Oferta programowa Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Małopolsce 2014 zawiera bogaty wachlarz różnorodnych działań.

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego zaprasza na Galę Młodego Biznesu „Przedsiębiorczość ma wiele twarzy”, która odbędzie się 17 listopada o godz. 18: 00 w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. Wydarzenie inauguruje Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Małopolsce. Jednym z punktów programu będzie wystąpienie autorskie „Lęk przed porażką czy strach przed sukcesem – co ogranicza naszą przedsiębiorczość?”. Pan Paweł Motyl opowie uczestnikom wydarzenia, co tak naprawdę determinuje osiągnięcie sukcesu nie tylko w biznesie, ale też w życiu, co nas ogranicza, dlaczego boimy się podjęcia wyzwania, jakim jest prowadzenie własnej firmy. W trakcie panelu dyskusyjnego „Czy przedsiębiorcą trzeba się urodzić?” chcemy znaleźć odpowiedzi na pytania: Czy wystarczy sam pomysł na biznes?, Czy przedsiębiorczości i bycia przedsiębiorczym można się nauczyć? (Rejestracja na wydarzenie na stronie www.tydzienprzedsiebiorczosci.malopolska.pl ).

Do skorzystania ze swojej oferty zapraszają największe krakowskie uczelnie – Uniwersytet Jagielloński zaprasza m.in. na szkolenie „Od dzisiaj zaczynam – sztuka wyznaczania i realizacji celów”; Akademia Górniczo-Hutnicza organizuje szkolenie dotyczące praw autorskich w umowach IT; Uniwersytet Ekonomiczny oferuje m.in. spotkanie pt. „10 porad jak rozmawiać z inwestorem”; Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie pokaże jak budować CV i przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej; Politechnika Krakowska organizuje m.in. spotkania dla studentów o „biznesie przy kawie”, a Wyższa Szkoła Europejska im. Ks. Józefa Tischnera w Krakowie zaprasza na spotkanie warsztatowe „Recepta na sukces – cwaniactwo czy budowanie relacji?”.

Liczne instytucje wspierające przedsiębiorczość w Małopolsce organizują szereg ciekawych wydarzeń:

  • Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości w Krakowie oferują m.in. szkolenie inspirujące do działania„Dlaczego własna firma, a nie etat?”;

  • Na warsztaty „JDG czy Sp. z o.o. – którą formę wybrać?” zaprasza BiznesTUBE Sp. z o.o.;

  • Na pytanie „Jak nie zgubić się na rynku pracy?" spróbują odpowiedzieć trenerzy podczas warsztatów zorganizowanych przez Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Jana Matejki w Krakowie;

  • Eurokreator T&C Sp. z o.o. oferuje spotkanie „Przedsiębiorcze krakowskie start-upy - giełda projektów i partnerów”;

  • FRDL Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji zaprasza m.in. na debatę dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych „Przedsiębiorczość pod prąd” – co gwarantuje sukces własnego biznesu i jak znaleźć odpowiedź na pytanie „skąd mam wiedzieć, że mój pomysł na firmę, to dobry pomysł?”;

  • W trakcie konferencji Innovators’ Summit organizowanej przez Fundację Change Leaders poruszone zostaną tematy związane z innowacjami w zakresie biznesu i technologii;

  • Tymczasem Fundusz Zalążkowy KPT Sp. z o.o. organizuje konferencję wg formuły Open Space Technology, pt.„Founders network – odkryj siłę w grupie”, która skierowana jest do założycieli, pracowników innowacyjnych spółek oraz organizacji publicznych i prywatnych wspierających ich rozwój;

  • Na warsztaty instruktażowe dla osób ubiegających się o środki na podjęcie działalności gospodarczej będzie można wybrać się do Grodzkiego Urzędu Pracy w Krakowie;

  • Konsultacje dla przedsiębiorców prowadzących bądź rozpoczynających działalność gospodarczą oferujeIzba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie;

  • Wszystkich zaineresowanych spojrzeniem na prowadzenie biznesu „od kuchni” zaprasza Kongregacja Kupiecka Zrzeszenie Handlu i Usług z siedzibą w Nowym Sączu, która organizuje spotkanie z przedsiębiorcą (w jego siedzibie), Panem Jerzy Wrona – właścicielem firmy gastronomiczno-handlowej „Wrona” sp.j. Limanowa;

  • Krakowski Park Technologiczny Sp. z o.o. oferuje m.in. wykład „Każdy może być milionerem i wynalazcą”;

  • Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. zaprasza na warsztaty pn. „Od pomysłu do projektu – czyli jak wnioskować o wsparcie”;

  • Warsztat gry symulacyjnej Chłopska Ekonomia Społeczna organizuje Małopolski Instytut Kultury, a także Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 3 w Krakowie oraz Towarzystwo Miłośników Andrychowa, gdzie odbędzie się międzyszkolny turniej tej gry ekonomicznej;

  • Do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Juliusza Słowackiego w Tarnowie zapraszamy na Dzień Informacji Zawodowej „Przedsiębiorczość - czyli co?”;

  • Wykład „Wszystko co chcielibyście wiedzieć o prowadzeniu własnego biznesu, ale nie wiecie o co zapytać” ma w swej ofercie Na Plus Szkolenia Rozwój Doradztwo;

  • Nowosądecki Inkubator Przedsiębiorczości zaprasza na seminarium „Zewnętrzne źródła finansowania działalności gospodarczej”, a

  • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu na warsztaty „Strategia planowania - czyli jak skutecznie zaplanować karierę zawodową”;

  • Szkoła Górska - Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego organizuje warsztaty „Dla seniora – jak zbudować i utrzymać sprawność psychofizyczną niezbędną w długim życiu zawodowym i rodzinnym”;

  • Treehouse Origin ma w swojej ofercie m.in. szkolenie „Coaching czyli zarządzanie przez relacje”;

  • Mobilny punkt konsultacyjny „Przedsiębiorczość Kobiet” dostępny będzie w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie;

  • Zespół Szkół nr 3 im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Wadowicach zaprasza m.in. na warsztaty „Rynek finansowy w aspekcie prowadzenia działalności gospodarczej”; a

  • Sądecki Urząd Pracy w Nowym Sączu na szkolenie pn. „Lekcja z przedsiębiorczości” skierowane do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Bogatą ofertę mają również powiatowe urzędy pracy w Bochni, Brzesku, Myślenicach, Oświęcimiu, Tarnowie, Wadowicach czy Powiatowy Urząd Pracy dla Powiatu Nowosądeckiego. W programie oferowanym przez te instytucje znaleźć można m.in. badanie predyspozycji zawodowych i warsztaty „Czy jestem przedsiębiorczy – bilans umiejętności  i predyspozycji zawodowych”, indywidualne konsultacje dla osób zainteresowanych prowadzeniem własnej działalności gospodarczej, warsztaty „Rozmowa kwalifikacyjna bez tajemnic” czy „Mój potencjał to mój kapitał”.

Również jednostki organizacyjne Województwa Małopolskiego zapraszają na liczne spotkania, warsztaty i konsultacje. Regionalny Ośrodek Pomocy Społecznej organizuje m.in. warsztat „Wprowadzenie do zagadnień Job coachingu, jako narzędzia aktywizacji społeczno-zawodowej”Centrum Informacyjne FEM oferuje m.in. spotkanie informacyjne z elementami warsztatów „Wystartuj przedsiębiorczo – pomyśl i zaplanuj!”, Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości szkolenie pt. „Wsparcie przedsiębiorczości z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego w perspektywie finansowej 2014-2020”, a Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie (Centra Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu) zaprasza m.in. na warsztaty dotyczące prowadzenia własnej firmy, indywidualne konsultacje dotyczące predyspozycji zawodowych czy spotkanie „Czy nadaję się na przedsiębiorcę?”. Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli zaprasza m.in. na seminarium dla młodzieży gimnazjalnej „Poznanie własnych zainteresowań a trafny wybór zawodu”.

To tylko niektóre z propozycji, które dostępne są w ramach szerokiej oferty realizowanej przez instytucje partnerskie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Małopolsce. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, może jednak wymagać wcześniejszej rejestracji. Będzie ona prowadzona będzie przez instytucje organizujące dane wydarzenie. Szczegółowy program oraz informacje na temat rejestracji i przebiegu wydarzenia na stronie internetowej www.tydzienprzedsiebiorczosci.malopolska.pl oraz na stronach internetowych instytucji partnerskich.

Dołącz do nas!

www.facebook.com/swiatowytydzienprzedsiebiorczosciwmalopolsce

Serdecznie zapraszamy!

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego - koordynator oraz Partnerzy

ZAŁĄCZNIKI