Złoto i brąz na mistrzostwach Polski

Ludowy Klub Sportowy Taekwondo Tymbark wciąż utrzymuje wysoką formę sportową. W dniu 26 października 2014r w Łowiczu odbyły się VI Techniczne Mistrzostwa Polski w Taekwondo Olimpijskim połączone z zawodami o Puchar Burmistrza Miasta Łowicza. Wzięło w nich udział 105 zawodników z 19 klubów. Ludowy Klub Sportowy Taekwondo w Tymbarku reprezentowała pięcioosobowa drużyna w składzie Krzysztof Górski – trener i kierownik drużyny, Gabriela Klimek, Izabela Klimek, Jakub Klimek i Piotr Kotlarz. Drużyna z Tymbarku zdobyła 2 medale: złoto zdobyli Gabriela Klimek i Jakub Klimek w kategorii junior, konkurencja poomsae synchroniczne – pary mieszane, natomiast brąz zdobył Krzysztof Górski. Iza Klimek weszła do finału i ostatecznie zajęła 5 miejsce.

W uroczystym otwarciu tegorocznej edycji mistrzostw wziął udział minister sportu i turystyki  Biernat. Polityk wykonał nawet tzw. test kyokpa, polegający na rozbiciu sosnowej deski uderzeniem dłoni. Sędzią głównym był Pan Cheol In Kang.   Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach poomsae indywidualnie i w parach, w kilku kategoriach wiekowych. Szef Łowickiej Akademii Sportu – Kamil Sobol podsumował tegoroczne mistrzostwa, podkreślając, że ich poziom z roku na rok się podnosi.