Dawid Kosmal został zwycięzcą 1.Grand Prix

Dawid Kosmal został zwycięzcą 1.Grand Prix w Tenisie Stołowym w kategorii żaków. Młody zawodnik UKS Płomień Limanowa, rozstawiony z numerem jeden był faworytem turnieju. W tej kategorii wiekowej jest najlepszy w Polsce.

Zwycięstwem Wiktorii Wrzosek (LKS Biała Rawska) i Dawida Kosmala (UKS Płomień Limanowa) zakończyło się rozgrywane w Łodzi, 1. Grand Prix Polski Żaków w tenisie stołowym. W finałach zwycięzcy pokonali odpowiednio: Amelię Kotarską (UKS Return Piaseczno) oraz Miłosza Plewika (KS Sygnał Lublin). Dawid Kosmal wygrał wszystkie osiem pojedynków, tracąc w całym turnieju zaledwie jednego seta!

W kategorii dziewcząt startowała również Julia Domiter (UKS Płomień, rozstawiona z numerem 8). Młoda zawodniczka zajęła 11 miejsce, co jest dla niej również dużym sukcesem. Trenerem UKS Płomień Limanowa jest Albert Golonka.