I rocznica nadania Szpitalowi Powiatowemu w Limanowej Imienia Miłosierdzia Bożego

W dniu 22 października 2014 r. obchodzono uroczystość związaną z pierwszą rocznicą nadania Szpitalowi Powiatowemu w Limanowej Imienia Miłosierdzia Bożego.  Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą celebrowaną przez Jego Ekscelencję  Księdza Biskupa Stanisława Salaterskiego w kaplicy szpitalnej.

Marcin Radzięta - Dyrektor Szpitala przywitał zgromadzonych gości. Szczególne podziękowania za przybycie i celebrowanie Mszy Świętej skierował do Jego Ekscelencji Biskupa Stanisława Salaterskiego.

Kolejne powitanie skierowane zostało do Księdza Prałata Wiesława Piotrowskiego – Proboszcza Parafii Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej oraz Księdza Józefa Waśniowskiego – Proboszcza Parafii Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu oraz kapelana szpitala Księdza Janusza Boćka. 

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz powiatowych, Jan Puchała Starosta Limanowski, Franciszek Dziedzina Wicestarosta Limanowski oraz Mieczysław Uryga Członek Zarządu.

Powitał również biorący udział w uroczystości personel i pacjentów limanowskiego szpitala.

Podczas wystąpienia Marcina Radzięta podziękował wszystkim, którzy w szpitalu realizują posługę wobec bliźnich pacjentów w duchu miłosierdzia. „To przez codzienną pracę pracowników szpitala najpełniej wyraża się wezwanie miłosierdzia. Nie trzeba do tego heroicznych czynów, wystarczy podanie szklanki wody, kilka słów otuchy, czy zwyczajny uśmiech aby pacjent poczuł się lepiej. Wezwanie „miłosierdzia Bożego” właśnie o tym ma nam przypominać – że pacjent przede wszystkim jest człowiekiem. Ze swoimi lękami, słabościami, często strachem.  My wszyscy tutaj staramy się o tym pamiętać.

Oprócz codziennej opieki ważne jest aby pacjenci mieli możliwość uczestniczenia w zbiorowej i indywidualnej modlitwie. Od lat w Szpitalu codziennie rano i popołudniu odmawiana jest koronka do Miłosierdzia Bożego”. W tym miejscu uhonorował te osoby, które z wielkim zaangażowaniem prowadzą tą modlitwę – Panie pielęgniarki Zofię Sułkowską, Lucynę Dudkę oraz Krystynę Rębisz. Podziękował naszemu drogiemu kapelanowi, za zbliżanie nas do Boga i pogłębianie naszej wiary, za optymizm i radosne kapłaństwo, za braterską pomoc i życzliwość okazywaną chorym i ich rodzinom, osobom potrzebującym oraz pracownikom Szpitala. Trudno o bardziej czytelny znak przesłania miłosierdzia bożego niż ta codzienna, spontaniczna modlitwa i służba drugiemu człowiekowi.

W dalszej części uroczystości odprawiona została Msza Święta celebrowana przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Stanisława Salaterskiego, który wygłosił homilię. Oprawę Mszy Świętej zapewnili pracownicy szpitala.

Na zakończenie Mszy Świętej lek. med. Bożena Wojtas Kierownik Oddziału Noworodkowego i Patologii Noworodka limanowskiego szpitala odczytała Akt Zawierzenia Miłosierdziu Bożemu Szpitala.

Pracownicy Szpitala w podziękowaniu za odprawienie uroczystej Eucharystii w pierwszą rocznicę nadania naszemu Szpitalowi Imienia Miłosierdzia Bożego wręczyli Księdzu Biskupowi obraz z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego.

Następnie Ksiądz Biskup udzielił błogosławieństwa Bożego. Po Eucharystii Ksiądz Biskup odwiedził chorych na Oddziale Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej oraz Ginekologii i Położnictwa.

W dalszej części zgromadzeni goście przeszli na salę narad, gdzie skosztowali poczęstunku przygotowanego przez personel kuchni szpitala.

Źródło:  www.szpitallimanowa.pl