"Biała Sobota" za nami

4 października br. na płycie limanowskiego Rynku już po raz drugi przeprowadzona została akcja pod nazwą „Biała Sobota”. Organizatorami był Powiat Limanowski i Szpital Powiatowy w Limanowej .

Już przed godziną 9-tą wokół stanowisk, gdzie miały być wykonywane badania profilaktyczne, zaczęli gromadzić się pierwsi pacjenci. Obecnych powitał Marcin Radzięta Dyrektor limanowskiego szpitala oraz Mariusz Bobula zastępca Dyrektora ds. lecznictwa, którzy zachęcali do skorzystania z dostępnych badań.

W ramach „Białej Soboty” wykonywano bezpłatnie badania takie jak: EKG, pomiar poziomu cukru, ciśnienia krwi, spirometrii oraz wad wymowy u dzieci

Dodatkowo udzielane były konsultacje lekarzy specjalistów: kardiologa, reumatologa, logopedy, gastroenterologa. Na płycie Rynku znajdował się również OSTEOBUS w którym możliwe było wykonanie badań w kierunku osteoporozy. Wszystkie badania cieszyły się dużym zainteresowaniem pacjentów o czym świadczy kolejka do każdego ze stanowisk przez cały czas trwania akcji.

Źródło: www.powiat.limanowa.pl