Ogólnopolskie Podsumowanie VI Europejskiego Tygodnia Sportów dla Wszystkich

W dniu 25 września odbyło się Ogólnopolskie Podsumowanie VI Europejskiego Tygodnia Sportów dla Wszystkich, nad którym patronat objął Prezydent RP Bronisław Komorowski. Uroczystość, na której dokonano podsumowania i wręczono nagrody odbyła się w przepięknym Pałacu Kultury Zagłębia, który po 3-letnim remoncie właśnie w tym dniu przyjął pierwszych gości – laureatów konkursu, reprezentantów miast i gmin z całej Polski.

Wyróżnienia otrzymało po 10 miast i gmin w VI kategoriach – zależnych od ilości mieszkańców miasta lub gminy – poczynając od miast i gmin do 5 tys. mieszkańców, a kończąc na miastach ponad 125 tys. mieszkańców.

Gmina Tymbark zajęła 8 miejsce w kraju w kategorii gmin do 7,5 tys. mieszkańców. Wśród wyróżnionych z Małopolski znalazło się również gmina Bystrza Sidzina, miasto Limanowa, gmina Łapanów, gmina Rajbrot, gmina Bochnia i inne.

Na uroczystości wręczenia nagród i wyróżnień naszą gminę reprezentowała Pani Barbara Janczy – koordynator Sportowego Turnieju Miast i Gmin w Gminie Tymbark, na co dzień nauczycielka wychowania fizycznego w Gimnazjum Samorządowym w Tymbarku i Szkole Podstawowej w Piekiełku, która wraz z Wójtem Lechem Nowakiem odebrała pamiątkowy grawer. Gmina Tymbark otrzymała również nagrodę w wysokości 4 tys. zł na zakup sprzętu sportowego.

Na uroczystym podsumowaniu, oprócz gospodarza – prezydenta miasta Dąbrowa Górnicza, nie zabrakło wielu znanych działaczy sportowych, między innymi legendę polskich sprinterów – Mariana Woronina i kolarza Lecha Piaseckiego. Pani Barbara Janczy otrzymała od Pana Mariana Woronina osobistą pamiątkę – jego książkę o tematyce sportowej wraz z autografem.

Po oficjalnych uroczystościach gospodarze zaprezentowali widowiskowe pokazy sztuk walki w różnych dyscyplinach, gdzie największe zainteresowanie wzbudził udział w pokazie karate młodych niepełnosprawnych zawodników.

Robert Nowak