Warsaw CUP - Polish Open

W dniach 19-21.09.2014 w Warszawie UKS KORYO Mszana Dolna wystartowało w największej imprezie Taekwondo Olimpijskiego w Polsce Warsaw CUP - Polish Open.

Zawodnicy mszańskiego klubu wystartowali w  kategorii wiekowej kadet, junior i senior.
W sportowych zmaganiach wzięło udział ponad 730 zawodników z 22 krajów (Szwecja, Białoruś, Czechy, Rosja, Finalndia, Dania, Litwa, Ukraina, Egipt, Niemcy, Węgry, Gruzja, Grecja, Irlandia, Szkocja, Włochy, Łotwa, Norwegia, Cypr, Kazahstan, Kosowo, Holandia). Rywalizacja odbywała się na 6 matach z wykorzystaniem elektronicznego systemu. Juniorzy i seniorzy walczyli na oktagonie z użyciem elektronicznego ochraniacza kasku i możliwością wykorzystania powtórki video -  replay.

UKS KORYO Mszana Dolna reprezentowało dziesięciu taekwondzistów: Patrycja Kornaś, Sabina Kornaś, Izabela  Majerczyk, Ewelina  Głowacz, Dominika  Maron, Klaudia  Kujacz, Kacper  Piaskowy, Mateusz  Szczęsnowski, Bartłomiej  Olajossy i Maciej Klimowski. Najlepszym z mszańskich zawodników okazał się Mateusz Szczęsnowski, który z Warszawy wrócił ze srebrnym medalem.  Brązowe medale zdobyli: Dominika Maron i Kacper Piaskowy. 5 miejsce wywalczyły dziewczyny:  Patrycja Kornaś i Ewelina Głowacz, natomiast  7-9 przypadło Izabeli Majerczyk, Sabinie Kornaś, Klaudii Kujacz, Bartłomiejowi  Olajossy i Maciejowi Klimowskiemu.Zawody w stolicy stały na bardzo wysokim poziomie. Nasi zawodnicy startowali w większości w nowych kategoriach wagowych i wiekowych – podkreśla trener.  Zakończyliśmy je sukcesem.  Drobne porażki bardzo motywują, zwłaszcza że przegrana była stratą punktową.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy walki do końca i wysokich miejsc w punktacji generalnej. Zebrane doświadczenie będzie procentowało na najbliższych zawodach sportowych.

red. Zbigniew Karpierz