61 Młodzieżowy Zlot Turystyczny PTTK

W 61 Młodzieżowym Zlocie Turystycznym PTTK im. E. i Cz. Trybowskich, który odbył się w dniach 17-20.09.b.r., uczestniczyło 165 osób z 9 szkół.

Trasy Zlotu prowadziły przez Gorce i Beskid Wyspowy oraz Beskid Sądecki. Młodzież przeszła trasy 1,2 i 3 dniowe.   Drużyna „SKKT PTTK Rajdowa Wiara” ze szkoły w Rdzawce pod opieką Andrzeja  Kubińskiego przeszła trasę 5 dniową  - ze Starego Sącza do Ponic.

W zakończeniu Zlotu uczestniczyli: Wójt Gminy Mszana Dolna Bolesław Żaba, Sołtys Ponic  Katarzyna  Pukalska, Przedstawiciel Babiogórskiego Parku Narodowego, Dyrektor Szkoły w  Ponicach  Stanisław Skawski.  

Tegoroczny Zlot został zgłoszony do ogólnopolskiego projektu  Zarządu Głównego  PTTK „Turystyka łączy pokolenia”. Każdy uczestnik Zlotu oprócz odznaki zlotowej otrzymał więc odznakę „Turystyka łączy pokolenia” oraz certyfikat potwierdzający udział w tym projekcie, a na metę Zlotu przyszli przewodnicy z Oddziału PTTK Rabka.

Wójt Gminy Mszana Dolna Bolesław Żaba, fundator pucharów dla zwycięzców,  wręczył je przedstawicielom szkół:

I miejsce  -  kategoria szkoły ponadgimnazjalne  otrzymało SKKT PTTK w zespole Szkół Nr1 w Mszanie Dolnej

I  miejsce – kategoria szkoły gimnazjalne  otrzymało Gimnazjum w Zespole Szkół  w Chabówce.

I  miejsce – kategoria szkoły podstawowe  - otrzymała Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Harkabuzie.

Pozostałe drużyny  otrzymały puchary za udział  w Zlocie, a także wydawnictwa informacyjne  Powiatu Nowotarskiego, Rabki-Zdroju, Gorczańskiego Parku Narodowego i Babiogórskiego Parku Narodowego.

Jak co roku, Grupa Podhalańska w stałej obsadzie: J. Kapłon i  Z. Handzel, przeprowadziła konkurs „Bezpieczne Góry”, w którym I miejsce i puchar zdobyła Szkoła Podstawowa w Olszówce.

Dziękujemy za przygotowanie mety Zlotu  panu Dyrektorowi Stanisławowi Skawskiemu oraz  Stowarzyszeniu „Poni….ce do Kłębka” za przygotowanie ciepłego posiłku dla wszystkich uczestników rajdu – wyrazy wdzięczności przekazują organizatorzy.

Dziękując sponsorom i uczestnikom tegorocznego Zlotu Pracownicy i Zarząd Oddziału PTTK Rabka zapraszają na kolejny -  w 2015 roku.

red. Maria Gwiazdoń PTTK Oddział Rabka

fot. Piotr Kuczaj, www.gorce24.pl