Zdobyli Jasień

W sobotnie przedpołudnie 16 sierpnia około 300 turystów ruszyło na szlak zielony prowadzący ze Szczawy - Białego na Jasień (1052 m n.p.m.) w ramach akcji Odkryj Beskid Wyspowy. Organizatorem spotkania była Gmina Kamienica. Turystów przybyłych na Jasień powitał wójt gminy Kamienica Władysław Sadowski. Następnie odprawiona została Msza święta, którą sprawowali ks. Jan Zając - kapelan ośrodka rekolekcyjnego na Śnieżnicy oraz ks. Michał Propiwa z Oratorium bł. ks. Markiewicza w Stalowej Woli.

W konkursie wiedzy o Beskidzie Wyspowym i gminie Kamienica zwyciężył Łukasz Szyrszeń z Dobrej, przed Tomaszem Kozą - również z Dobrej i Zanną Zapalską z Jordanowa. Najmłodszym zdobywcą szczytu Jasienia został 4 - miesięczny Tomasz Bulanda z Kamienicy, a najstarszym uczestnikiem był 74 - letni Tadeusz Gronkiewicz z Rabki. Turystą z  najdalszego zakątka Polski był Tomasz Baranowski z Gdyni, a świata Nerbert Semaw z Lalibela - Etiopia (około 5,5 tys. km). Najmilszą turystką wybrano Bożenę Siekierczak z Kamienicy, a najmilszym turystą - Ryszarda Musiała z Krakowa.

O oprawę muzyczną zadbała Orkiestra Dęta im. św. Floriana ze Szczawy pod kierunkiem Eugeniusza Dudzika. Potrawami regionalnymi i wypiekami tradycyjnymi częstowały panie z Kamienicy Bożena Siekierczak, Barbara Madoń i Elżbieta Mazur ze Szczawy, a druhowie z OSP z Kamienicy i Zbludzy serwowali kiełbasę z grilla.

Źródło: Odkryj Beskid Wyspowy 

Tagi: Zdobyli Jasień, ,