KGW Olszówka na VI Festiwalu Śliwki, Miodu i Sera w Laskowej

Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich z Olszówki po raz pierwszy uczestniczyło w odbywającym się już szósty raz Festiwalu Śliwki, Miodu i Sera w Laskowej. Podczas Festiwalu organizatorzy zorganizowali konkurs potraw, do którego Stowarzyszenie z Olszówki zgłosiło dwie potrawy, tj. pierogi ruskie oraz tradycyjny kołacz ze słonym serem.

Olszowskie gospodynie zaprezentowały się z przygotowanym przez siebie stoiskiem. Przyozdobiły go większymi i mniejszymi serwetami robionymi na szydełku, góralskimi chustami oraz własnoręcznie robionymi kwiatami z bibuły.  

Nasze stoisko wyróżniało się spośród wielu innych nie tylko tym, iż było pięknie udekorowane i przyciągało wzrok, ale także tym, że towarzyszyła nam kapela, która umilała czas przygrywkami i przyśpiewkami oraz pięknymi góralskimi piosenkami, których bardzo chętnie słuchali goście przybywający na Festiwal – chwalą się Olszowianki. Każdy uczestnik Festiwalu na naszym stoisku mógł również spróbować przygotowanych przez nas pysznych dań. Potrawy gotowałyśmy we własnym zakresie i każda z pań z KGW włożyła w to dużo serca. Na poczęstunek składały się: pierogi ruskie, knedle ze śliwkami, skrzydełka w miodzie, placek kruchy ze śliwkami, sernik, kołacz ze słodkim serem, kołacz ze słonym serem, ciasteczka serowe z jabłkiem, oponki serowe, drożdżówki z serem, twarożki z miętą, pokrzywą i ziołami, ser owczy, ser krowi na podpuszczce,  oscypki, domowy chleb, ogórki kiszone, miód, powidło śliwkowe, napój z miodu i mięty oraz  napój z czarnego bzu z miodem.

Udział pań z KGW Olszówka w Festiwalu został wyróżniony nagrodą.

red. Bożena Kaciczak