O Szpitalu Powiatowym w Limanowej na antenie TVP Kraków

 Na antenie TVP Kraków, w ramach emitowanego Magazynu medycznego ukazał się materiał o Szpitalu Powiatowym w Limanowej Imienia Miłosierdzia Bożego.

 

 

Marcin Radzięta Dyrektor Szpitala Powiatowego w Limanowej w swojej wypowiedzi podkreślił, iż - Szpital Powiatowy w Limanowej to jeden z większych szpitali w Małopolsce. To szpital który ciągle się rozwija, ma bardzo dobrą kadrę medyczną, bardzo dobry personel średni, jak również  Dział Gospodarczo – Techniczny.

W 15 minutowym nagraniu zaprezentowano m.in. zmodernizowany Blok Porodowy wraz z nowoczesną salą cięć cesarskich. Przy prezentacji bloku porodowego wspomniano również o dostępnym dla Pacjentek Szpitala bezpłatnym znieczuleniu zewnątrzoponowym do porodu, doskonałej opiece neonatologicznej oraz pomocy dla matek przy nauce karmienia piersią.
 
Dużo miejsca poświęcono prezentacji Bloku operacyjnego oraz przeprowadzanym tam zabiegom.
Pracę Oddziału Pulmonologicznego przedstawiła Ordynator Oddziału – lek. med. Katarzyna Zbierska – Łabuda. O znaczeniu i konieczności wykonywania badań kolonoskopowych mówił lek. med. Mariusz Bobula Kierownik Pracowni Endoskopii. Przedstawiono także pracę Pracowni Bakteriologicznej, która jako jedyna w Małopolsce posiada certyfikat akredytacyjny na wykonywanie badań na obecność i identyfikację pałeczek Salmonella, Shigella oraz obecność rotawirusów i adenowirusów.
W materiale zawarto również informacje o ostatnio zrealizowanych inwestycjach, takich jak budowa lądowiska dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, czy budowa nowoczesnej kotłowni opalanej biomasą.
O inwestycjach oraz zakupach sprzętu medycznego dla Szpitala wypowiadał się również Jan Puchała Starosta Limanowski.

Zapraszamy do obejrzenia Magazynu medycznego w całości poświęconego Szpitalowi Powiatowemu w Limanowej: 
http://www.tvp.pl/krakow/magazyn-medyczny/ wideo/szpital-powiatowy-w-limanowej/15966862