Nowa karetka dla pogotowia ratunkowego w Mszanie Dolnej

W dniu 25 lipca br., poświęcono i oddano do użytku nową karetkę pogotowia ratunkowego. Karetkę zakupiono za blisko 280 000 zł, zakup w całości został sfinansowany ze środków własnych Szpitala. Nowa karetka to pojazd specjalistyczny, który będzie obsługiwał Podstację Pogotowia Ratunkowego w Mszanie Dolnej.

Tabor sanitarny Szpitala Powiatowego w Limanowej jest jednym z bardziej nowoczesnych w Małopolsce. Posiada wysokostandardowe  karetki wyposażone w nowoczesny sprzęt, w tym również pojazdy typu „S” i „P” z napędem 4x4. Jest także jednym z nielicznych w Małopolsce, którym udało się utrzymać wszystkie usługi, czyli obsługę Zespołów Ratownictwa Medycznego, transporty między szpitalami, transport do Stacji Dializ, zaopatrzenie, analitykę, opiekę całodobową i usługi zewnętrzne.
Posiada również nowoczesne zaplecze garażowo – warsztatowe, co zdecydowanie wpływa na obniżenie kosztów utrzymania taboru.

Obecnie tabor sanitarny posiada 21 pojazdów, z czego: 4 pojazdy o standardzie „S” /karetka specjalistyczna – obsada: dwóch ratowników medycznych i lekarz/; 5 pojazdów o standardzie „P” /karetka podstawowa z obsadą ratowników medycznych/; 4 pojazdy transportowe; pojazd do transportów specjalistycznych między szpitalnych; 2 pojazdy Opieki Całodobowej oraz 5 pojazdów obsługujących Stację Dializ w systemie 3 – zmianowym /obsługa ok. 70 pacjentów/.

Dyrekcja Szpitala stara się sukcesywnie wymieniać tabor sanitarny, wśród najnowszych nabytków można wymienić: karetkę typu „S” z napędem 4x4 zakupioną w 2013, 9-cio osobowy samochód do przewozu pacjentów Stacji Dializ zakupiony w bieżącym roku oraz najnowszy zakup, który w dniu dzisiejszym poświęcono i oddano  do użytku, czyli kolejny pojazd specjalistyczny z napędem 4x4.

W chwili obecnej każda podstacja Pogotowia Ratunkowego posiada karetkę z napędem na 4 koła. Samochody te doskonale radzą sobie w trudnym górzystym terenie oraz na polnych, nierównych drogach. Dzięki zakupom nowych pojazdów w znaczny sposób wzrosła skuteczność zespołów wyjazdowych,  które mogą teraz bez problemu dojechać w miejsca wcześniej niedostępne.

W poświęceniu i przekazaniu do użytkowania karetki uczestniczyli: Jan Puchała Starosta Limanowski, Franciszek Dziedzina Wicestarosta Limanowski, Mieczysław Uryga Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego oraz Andrzej Matlęga Sekretarz Powiatu, jak również Marcin Radzięta Dyrektor Szpitala Powiatowego w Limanowej, Zbigniew Jeż Kierownik Działu Transportu Sanitarnego, lek. med. Tadeusz Sikoń Ordynator Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz Andrzej Burnagiel Koordynator Zespołów Ratownictwa Medycznego. Karetkę poświęcił ks. Kamil Wróbel.

 

Źródło: www.szpitallimanowa.pl