Strażacy OSP Szczawa na podium

Drużyna mieszana MIX OSP ze Szczawy zajęła trzecie miejsce w II Ogólnopolskiej Olimpiadzie Sportowo - Pożarniczej, która odbyła się w Szczawnicy.

W dniach 12 - 13 lipca 2014 r. strażacy ze Szczawy, jako jedyni reprezentanci z powiatu limanowskiego, wzięli udział w II Ogólnopolskiej Olimpiadzie Sportowo - Pożarniczej w Szczawnicy.

Na starcie zawodów stanęło ponad 50 pięcioosobowych zespołów  OSP z dziewięciu województw, którzy rywalizowali w trzech kategoriach: mężczyźni, kobiety i drużyny mieszane MIX.

W dwudniowych zmaganiach strażacy mieli do wykonania wiele zadań sprawnościowych, m.in.: przeciąganie terenowego samochodu strażackiego, przewracanie olbrzymiej opony, czy też bieg pomiędzy oponami samochodowymi.

W kategorii drużyn mieszanych MIX miejsce na podium wywalczyła OSP ze Szczawy, zajmując 3 miejsce. Natomiast mężczyźni ostatecznie uplasowali się drużynowo na 15 miejscu.