Nowi czytelnicy olszowskiej książnicy

Oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników Biblioteki Publicznej w Olszówce odbyło się w czerwcu 2014. Wszystkie dzieci dobrze znały to miejsce, gdyż wcześniej brały udział w lekcji bibliotecznej, na której zapoznały się z czytelnią, wypożyczalnią, poznały regulamin  oraz zasady korzystania z księgozbioru.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Starsi koledzy z klasy IV przygotowali przedstawienie, w którym wcielili się w znane i lubiane postacie bajkowe. Na scenie zobaczyliśmy Kota w butach, Czerwonego Kapturka, Calineczkę, Królewnę Śnieżkę. Bohaterowie bajek przekazali nowym czytelnikom wiele ciekawostek na temat czytania i mądrości jakie można znaleźć w książkach. Uczniowie klasy I odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów bajek i baśni. Po części artystycznej przyszli czytelnicy w obecności swoich rodziców i wychowawcy klasy złożyli uroczyste przyrzeczenie, po którym Pani Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej Zofia Skolarus wręczyła uczniom pamiątkowy dyplom i słodki upominek. Za zaangażowanie w rozwój czytelnictwa wśród dzieci, wychowawczyni klasy Anna Macuga otrzymała dyplom Przyjaciela Biblioteki.

Naszym młodym czytelnikom życzymy przeżywania cudownych przygód, które przez całe ich życie będą wyglądać z kart przeczytanych książek.

Bibliotekarz
Teresa Potaczek