Robert Faron w reprezentacji Polski

Robert Faron z Noraf Sport /UKS Watra Kamienica po ostatnich sukcesach w biegach górskich  - zdobyciu brązowego medalu Skyrunning, prowadzeniu w Pucharze Polski Skyrunning, zdobyciu złotego medalu Mistrzostw Polski Masters M 40 i złotego medalu Mistrzostw Europy Masters w drużynie - został powołany do reprezentowania Polski na Mistrzostwach Świata Skyrunning, które odbędą się we Francji w dniach 27 - 29 czerwca w rejonie masywu Mont - Blanc.

Bieg Wysokogórski im. dh Franciszka Marduły, który rozegrano  7 czerwca w Zakopanem, był nie tylko Mistrzostwami Polski w Biegach Wysokogórskich Skyrunning, ale także drugim biegiem z cyklu Skyrunner® Poland Series (Pucharu Polski Skyrunning).

Trasa prowadziła przez Krupówki, podbiegiem na Nosal, dalej Doliną Jaworzynki do Murowańca, na Karb, przez Czerwone Stawki na Przełęcz Liliowe, przez Kasprowy Wierch do Kuźnic z metą na Kalatówkach. Łącznie do pokonania było 25,3 km i ponad 1 900 m podbiegów. Doskonale na tej wymagającej trasie spisał się Robert Faron, zdobywając brązowy medal Mistrzostw Polski, a w  kategorii M 40 został najlepszym biegaczem w Polsce.

Następny sukces Robert Faron zanotował podczas zawodów, które odbyły się 14 czerwca w Ludwikowicach Kłodzkich. To trzy rywalizacje w jednym - Mistrzostwa Europy Masters w Biegu Górskim, Mistrzostwa Polski Weteranów w Biegu Górskim i Bieg na Wielką Sowę.

Na trasie liczącej 9,4 km w kategorii M 40 wywalczył 5 miejsce Mistrzostw Europy, złoty medal Mistrzostw Polski oraz złoto w klasyfikacji drużynowej Mistrzostw Europy.

Kolejnym celem Roberta Farona będzie występ podczas Mistrzostw Świata Skyrunning w Chamonix we Francji, gdzie powalczy ze ścisłą światową czołówką.

Źródło: www.kamienica.iap.pl