„Rabianie” w Górach Stołowych i Pradze

W grupie ponad pięćdziesięciu osób zespół „Rabianie” przebywał w Górach Stołowych i Pradze. Swoją wycieczkę rozpoczęli od zwiedzania Wambierzyc.

Najpierw zwiedziliśmy Bazylikę Matki Bożej i mieliśmy okazję zobaczyć ruchomą szopkę – informują organizatorzy wyjazdu. Następnie zdobyliśmy najwyższy szczyt Gór Stołowych - Szczeliniec Wielki. Następnego dnia w kościele w Nowej Rudzie, gdzie mieliśmy swoją bazę pobytową, uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, którą dodatkowo wzbogaciliśmy naszą grą i śpiewem. Potem był czas na kino; oglądając bajkę "Rio 2" uśmialiśmy się do łez. Wspólnie z mieszkańcami Nowej Rudy wzięliśmy też udział w Marszu Dla Życia i Rodziny. Na noworudzkim rynku daliśmy występ, który spotkał się z wielkim aplauzem i zainteresowaniem tutejszej społeczności. Kolejny  dzień naszego wyjazdu  przyniósł najwięcej wrażeń; udaliśmy się bowiem do Pragi. Tam mieliśmy okazję zobaczyć najważniejsze i najbardziej interesujące miejsca tego miasta: Hradczany, Katedrę św. Wita, Most Karola, Rynek Starego Miasta, Dawną Dzielnicę Żydowską. Po całodziennym zwiedzaniu Pragi mieliśmy również okazję odbyć podróż praskim metrem, po czym wróciliśmy do Nowej Rudy. Następnego dnia odwiedziliśmy Kopalnię Węgla w Nowej Rudzie oraz Kopalnię Złota w Nowym Stoku. To była już ostatnia atrakcja tej wycieczki. Zmęczeni, lecz szczęśliwi i uśmiechnięci, udaliśmy się w drogę powrotną do domu. Wycieczkę w Góry Stołowe możemy uznać za jak najbardziej udaną. Takie wyjazdy to nie tylko promocja naszego regionu i kultury; to również integracja członków zespołu oraz zwiększenie motywacji do dalszej pracy.

Z całego serca dziękujemy p. Wojciechowi Kołodziejowi, Dyrektorowi MOK w Nowej Rudzie, który pośredniczył w organizacji programu występów i naszego pobytu, naszym Rodzicom za pomoc w organizacji wyjazdu i opiece nad uczestnikami wycieczki oraz Gminie Mszana Dolna za dofinansowanie wyjazdu w ramach realizacji zadania publicznego.

red. Agnieszka Kowal