Nowa pracownia w limanowskim szpitalu

Dotychczas pracownia znajdowała się na Oddziale Chirurgii Ogólnej, czyli na V piętrze budynku głównego. Dzięki jej przeniesieniu znacznie poprawiły się warunki przeprowadzania badań, zarówno dla pacjenta, jak i personelu medycznego.

 

Nowa pracownia wyposażona jest w najnowocześniejsze typy endoskopówzakupionych w ostatnim czasie. Zdaniem kierownika Pracowni endoskopii – lek. Mariusza Bobuli - pracownia spełnia najnowocześniejsze standardy wyposażenia.

 

Posiadane endoskopy są wyposażone w nowoczesne systemy obrazowania oparte na technice HD (high definition) pozwalające na uzyskanie obrazów wysokiej rozdzielności. Dodatkowo obraz wspomagany jest techniką tzw. obrazowania wąskopasmowego - co zwiększa skuteczność wykrywania zmian polipowatych, które mogą być zmianami przednowotworowymi - mówi lek. Mariusz Bobula - Pod względem jakości wykonywania badań Pracownia stanowi konkurencję na rynku usług medycznych.
Jakość ta wyraża się dużym wskaźnikiem wykrywania zmian polipowatych w jelicie grubym. Na uwagę zasługuje fakt, że pracownia oferuje wykonywanie badań kolonoskopowych w analgosedacji czyli w znieczuleniu, w asyście anestezjologa. Ilość badań gastroskopowych i kolonoskopowych wykonywanych w Pracowni Endoskopowej stale wzrasta, co stanowi o naszym uznaniu przez pacjentów.
 W tym roku zaplanowaliśmy zakup kolejnych nowoczesnych endoskopów - dodaje Kierownik pracowni.

Pracownia endoskopii przewodu pokarmowego wykonuje badania górnego odcinka przewodu pokarmowego (gastroskopia) oraz dolnego odcinka przewodu pokarmowego (kolonoskopia).

Badania mają charakter zarówno diagnostyczny- wykrywanie zmian chorobowych, jak ileczniczy - np. usuwanie polipów, tamowanie krwawień, eradykacja żylaków przełyków.

 

Kierownikiem pracowni jest lek. med. Mariusz Bobula, specjalista chorób wewnętrznych i gastroenterologii. Kontakt: 18/ 33 -01-700 wew. 848.
 

Źródło: www.szpitallimanowa.pl