Mistrzostwa Polski Rawa Mazowiecka

W dniach 23-24.05.2014 w Rawie Mazowieckiej obyły się Mistrzostwa Polski szkół podstawowych (z udziałem 24 drużyn). W zawodach wzięli udział młodzi zawodnicy UKS Płomień Limanowa, którzy są uczniami ZSS nr 4 w Limanowej w składzie: Bartosz Sułkowski, Dawid Piechnik.

Prawo startu do zawodów ogólnopolskich poprzedziły bardzo dobre występy w zawodach na poziomie:

·                     miasta, powiatu, rejonu, województwa

Warto podkreślić, że nasza szkoła trzeci raz z rzędu brała udział w tej prestiżowej imprezie.

Pierwszy dzień zmagań obfitował w bardzo wyrównane pojedynki – 5 meczy. Po bardzo zaciętych meczach drużyna z ZSS nr 4  przegrała mecz o strefę medalową z drużyną, która ostatecznie zajęła III miejsce w turnieju.
Drugi mecz o wejście do czołowej trójki nasza drużyna przegrała po zaciętym boju ze SP Gorzów Wielkopolski (Lubuskie).

W drugim dniu zmagań w turnieju pocieszenia nasza drużyna pokonała SP Warszawa 3-1, SP Rzeszów 3-0 i ostatecznie uplasowała się na wysokim 5 miejscu. W dotychczasowych startach naszej szkoły był to najlepszy występ.

Mistrzami Polski zostali przedstawiciele zaprzyjaźnionej szkoły ze Szczytnik w składzie: Arkadiusz Kołos, Maksymilian Kutaj, którzy również reprezentowali województwo małopolskie. Drużyny, które zajęły miejsca w przedziale  1-8 zostały nagrodzone pucharami, dyplomami oraz medalami.
Podczas turnieju została zorganizowana loteria fantowa, a zawodnicy otrzymali pamiątkowe koszulki.

Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom, pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego mgr Alberta Golonki oraz gratulujemy sukcesu drużynie ze Szczytnik!

Źródło: plomienlimanowa.pl