Gminni zawodnicy na podium Mistrzostw Powiatu Limanowskiego w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców

22 maja na stadionie w Mszanie Dolnej odbyły się Mistrzostwa Powiatu Limanowskiego w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców.

To bardzo trudne zawody wymagające szybkości – 60 m, siły – rzut piłeczką palantową, skoczności – skok w dal i wytrzymałości – bieg na 600/1000m. W zawodach rozgrywanych w upalnym słońcu świetnie spisali się zawodnicy z naszej gminy. Drużynowo w kategorii chłopców wygrała Olszówka w składzie: Paweł Wacławik, Łukasz Gackowiec, Dawid Rutkowski, Daniel Wacławik, Jarosław Fudala, Dariusz Potaczek, kwalifikując się do zawodów rejonowych, które odbędą się 28 maja, również na stadionie w Mszanie Dolnej. Indywidualnie drugie miejsce zdobyła Ewelina Kołodziej (Łętowe), a brązowe medale wśród chłopców zdobyli - mając tyle samo punktów - Paweł Wacławik i Łukasz Gackowiec (obaj z Olszówki).