Dwa Srebrne Medale dla Płomienia w Mistrzostwach Polski

W dniach 14-18.05.14 r. w Radomiu odbywały się Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików. UKS Płomień w grze drużynowej reprezentowali: Bartosz Sułkowski, Dawid Kosmal oraz Dawid Piechnik.

Swoje zmagania zawodnicy Płomienia rozpoczęli od turnieju grupowego, w którym pokonali KS Bogorię Grodzisk Mazowiecki 3-2 oraz KU AZS Politechnikę Rzeszowską i awansowali do turnieju głównego z pierwszego miejsca.
Następnie w ćwierćfinale pokonali MKS EMDEK Bydgoszcz. Mecz półfinałowy zakończył się zwycięstwem naszych zawodników z GKS GORZOVIA Gorzów Wielkopolska (ubiegłoroczni finaliści Mistrzow Polski) i awansem do finału.
Nasza drużyna uległa w finale SCKiS HALS Warszawa 3-1.
Oprócz świetnego występu w grze drużynowej Dawid oraz Bartek świetnie spisali się w grze deblowej. Nasza drużyna została rozpisana z 3. numerem startowym.
W pierwszej rundzie Dawid oraz Bartosz pokonali drużynę w składzie: Czapla Kamil - MKS Skarbek-Tarnowskie Góry, Gwizdon Oliwer - KS Olimpijczyk Mysłowice. Kolejnym etapem był mecz 1/8 finału, w którym młodzi zawodnicy pokonali drużynę w składzie Jaszczuk Marcin - MKS Lewart Lubartów, Warpas Błażej - KS Optimia Lublin. Mecz 1/4 finału zakończył się zwycięstwem nad drużyną rozstawioną z 6. numerem startowym w składzie Miastowski Maksymilian - KS Sopink Sochaczew, Michalczyk Artur - KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki.
W 1/2 finału zawodnicy Płomienia pokonali po bardzo zaciętym meczu drużynę w składzie Kiciński Mikołaj - GLKS Nadarzyn, Sokołowski Łukasz - KS Spójnia Warszawa.
Po wygraniu meczu półfinałowego przed Dawidem i Bartoszem został decydujący pojedynek - finał, w którym to doszło do zmierzenia się z najwyżej rozstawionymi zawodnikami w składzie: Kulczycki Samuel - GKS Gorzovia - Gorzów Wielkopolski, Zandecki Jan - Klub Olimpijczyka Mysłowice. Mecz zakończył się porażką naszej drużyny, która uplasowała się na II stopniu podium!

W turnieju Dawid Kosmal zajął bardzo wysokie 5 miejsce a Batosz Sułkowski 13 miejsce.

Serdecznie gratulujemy młodym zawodnikom: Bartoszowi Sułkowskiemu, Dawidowi Kosmal oraz Dawidowi Piechnik świetnego występu !

Źródło: UKS „Płomień”