„Budujmy Polskę jeden z drugim, nie jeden przeciw drugiemu”. Kaczyński na 70. rocznicę bitwy pod Monte Cassino

 Wspólnota Polaków może trwać tylko wtedy, gdy w jej centrum jest wolność. Wolność może zapewnić tylko Polska niepodległa. Wolność i niepodległość to podstawa trwania narodu polskiego - mówił Jarosław Kaczyński przed warszawskim pomnikiem upamiętniającym bitwę o Monte Cassino. Dziś obchodzimy 70. rocznicę bitwy pod Monte Cassino.
Każdy kto przyjmuje tę prawdę, że warto być Polakiem, że warto by Polska trwała - to wie. Dziś 70 lat po tamtych wydarzeniach powinniśmy to sobie uświadamiać ze szczególną siłą i wiedzieć o tym, że naszym obowiązkiem jest budować Polskę. Polskę jako wspólnotę, gdzie będziemy zawsze jeden z drugim, a nie jeden przeciw drugiemu. Polskę, która zapewni godny byt wszystkim swoim dzieciom - mówił w swoim wystąpieniu prezes PiS.
Jak podkreślił Kaczyński bohaterowie na Monte Casino wierzyli, że warto być Polakiem. - My też tacy powinniśmy być. Musimy pamiętać, ze Polska to nasza wspólnota, że musimy tu być zawsze razem, nie przeciwko sobie - powiedział prezes PiS. - Trzeba było podjąć decyzję - bić się albo nie bić. Trzeba było sobie zdać sobie sprawę z tego, że mimo tych wyjątkowo niesprzyjających okoliczności Polakom potrzebne jest zwycięstwo (…), które umocni naszą wspólnotę, umocni Polaków w ich dążeniu do wolności – mówił dalej Jarosław Kaczyński.
W swoim wystąpieniu zwrócił też uwagę by pamiętać o tym, że "może przyjść czas trudny i wtedy trzeba będzie odwołać się do tych wartości", którymi kierowali się żołnierze pod Monte Cassino, warszawscy powstańcy, żołnierze podziemia, żołnierze wyklęci, bojownicy kolejnych antykomunistycznych zrywów okresu PRL.

Obecni na uroczystości młodzi ludzie otrzymali białe i czerwone bluzy z napisem „Polakiem warto być. Bóg Honor Ojczyzna”

·         Autor: sp
·         Źródło: niezalezna.pl


facebook.com/wybierzpis