KORYO na Slovenia Open

W dniu 22.02.2014 r. w Mariborze został rozegrany międzynarodowy turniej w Taekwondo Olimpijskiego Slovenia Open. Startowało w nim 430 zawodników z całej Europy - 81 klubów i reprezentacji narodowych Niemiec, Czech, Słowenii, Węgier, Serbii, Chorwacji, Słowacji i wiele innych czołowych zespołów z całej Europy. UKS KORYO Mszana Dolna, jako jedyna drużyna z Polski, reprezentowało sześciu zawodników: Mateusz Szczęsnowski, Bartosz Krzysztofiak, Kacper Piaskowy, Patrycja Kornaś, Ewelina Głowacz i Izabela Majerczyk. Złoty medal i deklasacje kategorii 33 kg kadet zdobył Mateusz Sczęsnowski. Srebrny medal w kategorii  53 kg kadet zdobył Bartosz Krzysztofiak, a brązowy medal w kategorii 46 kg  junior zdobyła Izabela Majerczyk. Pozostali zawodnicy: Patrycja Kornaś, Ewelina Głowacz i Kacper Piaskowy, po bardzo dobrych walkach, zajęli 5 miejsca. Drużynowo UKS KORYO Mszana Dolna zajął bardzo wysokie, bo 16 miejsce, na 81 zespołów, ulegając tylko licznym reprezentacjom narodowym w  klasyfikacji generalnej.  Walki turnieju stały na bardzo  wysokim poziomie, a zdobyte doświadczenie na pewno zaprocentuje w nadchodzących zawodach krajowych i międzynarodowych – podkreśla trener mszańskich taekwondzistów.