Robert Faron złotym, Edward Mucha srebrnym medalistą Mistrzostw Świata w Nordic Walking

Robert Faron z Zalesia najszybciej pokonał 10 km dystans (wejście na Szrenicę) i zdobył złoty medal w Mistrzostwach Świata w Nordic Walking. W dniach 5 - 6 października 2013 r. w Szklarskiej Porębie, po raz pierwszy w Polsce rozegrane zostały Mistrzostwa Świata w Nordic Walking. W sobotę zawodnicy rywalizowali na dwóch trasach płaskich (cross 10 i 20 km), gdzie co roku odbywają się Biegi Piastów. Drugi dzień należał do zawodników lubiących ekstremalne podejścia, bowiem rywalizowali oni na 10 km trasie hill (wejście na Szrenicę). Trasa prowadziła od dolnej stacji wyciągu na Szrenicę (650 m), poprzez stację pośrednią, z metą zlokalizowaną na Szrenicy (1362 m). Dystans ten w czasie 01:14:40 najszybciej pokonał Robert Faron, zostając tym samym mistrzem świata. Znakomicie w zawodach wypadli również Piotr Faron z Zalesia oraz Edward Mucha (pochodzący z Zalesia) reprezentujący KS Limanowa Forest. Startując w crossie na dystansie 10 km Edward Mucha w swojej kategorii wiekowej M 55 wywalczył srebrny medal, natomiast Piotr Faron w kategorii M 60 zajął czwarte miejsce. Obydwaj zawodnicy rywalizowali również w biegu niedzielnym hill (wejście na Szrenicę), zajmując w swoich kategoriach miejsca na podium. Edward Mucha został wicemistrzem (kategoria M 55), a Piotr Faron brązowym medalistą (kategoria M 60). Źródło: www.kamienica.iap.pl