Polecamy
Polecamy
 • Koło Gospodyń w Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej

  Koło Gospodyń w Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej

  W Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Przedstawiciele Koła Gospodyń z tej miejscowości przedstawili społeczności szkoły scenkę z życia mieszkańców wsi. Inscenizacja ukazała nam przywiązanie do tradycji, ciężką pracę na roli, poszanowanie dla plonów ziemi, chleba i wiarę w Boga – relacjonują uczniowie ZPO.

  Czytaj dalej...

 • Nowe instrumenty muzyczne dla Orkiestry Wiolin

  Nowe instrumenty muzyczne dla Orkiestry Wiolin

  Gminna Biblioteka Publiczna w Słopnicach zrealizowała projekt, w ramach którego Orkiestra Dęta Wiolin ze Słopnic wzbogaciła się o nowe instrumenty muzyczne. W ramach współpracy Gminnej Biblioteki Publicznej w Słopnicach, Samorządu Gminy Słopnice i Lokalnej Grupy Działania w Limanowej został zrealizowany projekt pn. „Zakup

  Czytaj dalej...

 • Szukał stałego łącza?

  Szukał stałego łącza?

  Od połowy października br., na terenie Świdnika gm. Łukowica dochodziło do kradzieży napowietrznych linii telekomunikacyjnych. Łupem sprawcy padały przewody długości od kilkudziesięciu do ponad stu metrów. Limanowscy „kryminalni” w ubiegły poniedziałek 27 października realizując własne materiały operacyjne urządzili w tejże miejscowości zasadzkę.

  Czytaj dalej...

 • Laureat konkursu „Europejski Dzień Języków 2014 r. w Naszej Szkole/ Przedszkolu”- Zespół Szkól w Starej Wsi II

  Laureat konkursu „Europejski Dzień Języków 2014 r. w Naszej Szkole/ Przedszkolu”- Zespół Szkól w Starej Wsi II

  Konkurs na najciekawszy przebieg obchodów Europejskiego Dzień Języków 2014 r. został ogłoszony przez Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Nowym Sączu.

  Czytaj dalej...

 • Cecylia Kochańczyk - KANDYDAT na Burmistrza Miasta Limanowa

  Cecylia Kochańczyk - KANDYDAT na Burmistrza Miasta Limanowa

  Cecylia Kochańczyk - 47 lat. Mężatka , troje dzieci – 2 dorosłe córki Joanna i Katarzyna studentki studiów stacjonarnych w Krakowie oraz 4-letni syn Bartosz.

  Czytaj dalej...

 • Niedźwiedź. Jubileusz 50 i 25 lecia pożycia małżeńskiego

  Niedźwiedź. Jubileusz 50 i 25 lecia pożycia małżeńskiego

  W dniu 26 października 2014 r. odbyła się w kościele parafialnym w Niedźwiedziu uroczystość jubileuszu 50 i 25 lecia pożycia małżeńskiego, gdzie jubilaci wysłuchali zorganizowanej w tym celu mszy świętej. Druga część uroczystości rozpoczęła się w Domu Strażaka w Niedźwiedziu. Jubilatów jak i gości zaproszonych na tę uroczystość powitał Wójt

  Czytaj dalej...

 • Z Sejmiku Województwa Małopolskiego

  Z Sejmiku Województwa Małopolskiego

  W czasie wczorajszej sesji radni Sejmiku Województwa Małopolskiego przyjęli m.in. plan rozwoju transportu publicznego w Małopolsce oraz program współpracy Województwa Małopolskiego z organizacjami pozarządowymi. Była to przedostatnia sesja sejmiku IV kadencji , ostatnia odbędzie się 3 listopada 2014 r.

  Czytaj dalej...

 • Jarosław Oleksy nie zwalnia tempa

  Jarosław Oleksy nie zwalnia tempa

  Jarosława Oleksego znają już chyba wszyscy mieszkańcy powiatu limanowskiego. Mieszka w Tymbarku,a zawodowo pracuje w Nadleśnictwie Limanowa. To wspaniały sportowiec ˗ maratończyk, wzór do naśladowania dla młodego pokolenia. Zawodnik Klubu „Limanowa Forest”

  Czytaj dalej...

 • LKS WITÓW z nowym zapleczem

  LKS WITÓW z nowym zapleczem

  25 października b.r. oficjalnie przekazano do użytku zawodnikom Ludowego Klubu Sportowego WITÓW Mszana Górna budynek zaplecza sportowego wraz z wyposażeniem i towarzyszącą infrastrukturą. Realizację tej inwestycji rozpoczęto 5.05.2014 r., odbiór techniczny obiektu nastąpił w dniu 24.09.2014 r.; 15.10.2014 r.

  Czytaj dalej...

 • 45 lecie Państwowej Szkoły Muzycznej im. Grażyny Bacewicz

  45 lecie Państwowej Szkoły Muzycznej im. Grażyny Bacewicz

  W 2014 roku Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Grażyny Bacewicz w Limanowej obchodziła jubileusz 45-lecia istnienia. Uroczyste obchody odbyły się 22 października br. 22 października br. szkoła obchodziła swój jubileusz istnienia, podczas którego w auli Państwowej Szkoły Muzycznej im. Grażyny Bacewicz w Limanowej odbyła się oficjalna

  Czytaj dalej...