Polecamy
Polecamy
 • Niedzielny koncert Zespołu VENA

  Niedzielny koncert Zespołu VENA

  Zapraszamy na niedzielny koncert Zespołu VENA w ramach akcji LATO W MIEŚCIE. Koncert odbędzie się w muszli koncertowej w Parku Miejskim - godz. 17.00. Będzie można posłuchać i potańczyć. ZAPRASZAMY!

  Czytaj dalej...

 • Uroczystość Patriotyczno – Religijna na górze Korab- relacja

  Uroczystość Patriotyczno – Religijna na górze Korab- relacja

  W dniu 13 lipca 2014 r. miała miejsce kolejna, trzecia uroczystość Patriotyczno – Religijna zorganizowana przez Stowarzyszenie Kulturalno Oświatowe Ziemia Limanowska przy współpracy z Społecznym Komitetem Budowy Kaplicy w Kodymie na Ukrainie.

  Czytaj dalej...

 • Festyn Dobroczynny - Laskowa 2014

  Festyn Dobroczynny - Laskowa 2014

  Serdeczne podziękowanie składamy na ręce wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie tegorocznej edycji Festynu Dobroczynnego organizowanego 06 lipca 2014 roku w Laskowej. Dzięki wrażliwości i ofiarności ludzi Wielkiego

  Czytaj dalej...

 • Wystąpili w turnieju FUNINO

  Wystąpili w turnieju FUNINO

  Polska Fundacja Sportu i Kultury zorganizowała 12 lipca 2014 r. na boisku KS Borek w Krakowie Turniej Piłki Nożnej FUNINOdla roczników 2003 i młodszych. Była to ciekawa propozycja dla młodych zawodników, gdyż grano na 4 małe

  Czytaj dalej...

 • Dotacja dla OSP Mszana Górna

  Dotacja dla OSP Mszana Górna

  Ochotnicza Straż Pożarna Mszana Górna w ramach programu Małopolskie Remizy otrzymała 40 000 złotych dofinansowania na wykonanie prac remontowo – budowlanych w swojej remizie strażackiej.

  Czytaj dalej...

 • Uroczystość Patriotyczno – Religijna na górze Korab w Jaworznej - zdjęcia

  Uroczystość Patriotyczno – Religijna na górze Korab w Jaworznej - zdjęcia

  W dniu 13 lipca na wzgórzu Korab, na cmentarzu wojskowym nr 359 z I wojny światowej została odprawiona uroczysta Msza św. którą celebrował m.in. ks. Stanisław Majkrzak, proboszcz reaktywowanej po 90. latach parafii rzymskokatolickiej

  Czytaj dalej...

 • Olszowianie i Napredak – zabawa i wymiana doświadczeń

  Olszowianie i Napredak – zabawa i wymiana doświadczeń

  Stowarzyszenie Folklorystyczne Olszowianie działające przy Zespole Szkoły i Przedszkola w Olszówce gościło członków chorwackiego Stowarzyszenia Folklorystycznego "Napredak" z miejscowości PODRAVSKIE PODGAJCE.

  Czytaj dalej...

 • Konferencja podsumowująca inwestycję solarną

  Konferencja podsumowująca inwestycję solarną

  W dniu 27.06.2014 r. na terenie Gminy Niedźwiedź w Hotelu „Górski Raj” odbyła się konferencja związana z zakończeniem realizacji projektu „Odnawialne źródła energii w Mszanie Dolnej oraz gminach partnerskich”.

  Czytaj dalej...

 • Gimnazjum nr 1 ze Starej Wsi najlepsze w powiecie w egzaminie gimnazjalnym

  Gimnazjum nr 1 ze Starej Wsi najlepsze w powiecie w egzaminie gimnazjalnym

  Publiczne Gimnazjum w Zespole Szkół nr 1 w Starej Wsi zajęło I miejsce w powiecie limanowskim w egzaminie wiedzy gimnazjalistów. Najlepszy wynik w skali powiatu udało się gimnazjalistom uzyskać dzięki efektom osiągniętym w języku polskim, historii i WOS-ie, matematyce oraz przedmiotach przyrodniczych.

  Czytaj dalej...

 • Złaz turystyczny - Śnieżnica 13 lipca 2014 roku

  Złaz turystyczny - Śnieżnica 13 lipca 2014 roku

  Kolejna wyprawa na Śnieżnicę była połączona z inauguracją nowo wytyczonego szlaku czarnego „Skrzydlańskich Zbójników” ze Skrzydlnej przez Pieninki Skrzydlańskie. Turystów w Skrzydlnej przywitała słoneczna pogoda oraz kapela

  Czytaj dalej...