Polecamy
Polecamy
 • Ministranci Słowa Bożego

  Ministranci Słowa Bożego

  13 grudnia w kościele p.w. św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej odbyła się wyjątkowa uroczystość. 67 ministrantów z dekanatu Mszana Dolna przyjęło błogosławieństwo do posługi lektora parafialnego. Uroczystość ta była zwieńczeniem i podsumowaniem trwającego

  Czytaj dalej...

 • Stara Wieś po raz drugi wsparła SZLACHETNĄ PACZKĘ

  Stara Wieś po raz drugi wsparła SZLACHETNĄ PACZKĘ

  W myśl tegorocznego hasła „Jeden za wszystkich wszyscy za jednego” Szkolne Koło Caritas z Zespołu Szkół Nr 1 w Starej Wsi po raz kolejny z radością dołączyło do Drużyny SZLACHETNEJ PACZKI. Wolontariusze i opiekunowie SKC podobnie jak w zeszłym roku zaangażowali wszystkich uczniów,

  Czytaj dalej...

 • „…jeno się ostały żołnierskie mogiły” – otwarcie pokonkursowej wystawy

  „…jeno się ostały żołnierskie mogiły” – otwarcie pokonkursowej wystawy

  … dzień później odbyło się oficjalne otwarcie pokonkursowej wystawy. Tego dnia również obecni byli zagraniczni goście w tym m.in. wnuk pułkownika Othmara Muhra. Ponadto przedstawiciele władz samorządowych oraz sami laureaci obydwu konkursów (plus nagrody specjalne dla uczestników zagranicznych), którym

  Czytaj dalej...

 • „…jeno się ostały żołnierskie mogiły” – podsumowanie konkursów

  „…jeno się ostały żołnierskie mogiły” – podsumowanie konkursów

  12 grudnia w limanowskiej Miejskiej Bibliotece Publicznej podsumowane zostały konkursy noszące wspólną nazwę„… jeno się ostały żołnierskie”. Jeden był recytatorski, drugi plastyczny. Pierwszy dedykowany uczniom szkół średnich, drugi – szkołom podstawowym i gimnazjom z terenu miasta

  Czytaj dalej...

 • Gimnazjalistki z Mordarki kolejny raz niezwyciężone!

  Gimnazjalistki z Mordarki kolejny raz niezwyciężone!

  Dnia 16 grudnia na hali sportowej przy Zespole Szkół w Pasierbcu odbyły się Mistrzostwa Gminy Limanowa w Koszykówce Dziewcząt. W rozgrywkach brały udział trzy gimnazja z terenu naszej gminy. Dziewczęta uporczywie walczyły o każdy punkt, a gra momentami stawała się bardzo zacięta.

  Czytaj dalej...

 • Z kroniki policyjnej 13-15 grudnia - podsumowanie weekendu

  Z kroniki policyjnej 13-15 grudnia - podsumowanie weekendu

  W dniu 13 grudnia: o godz.: 19:15 w miejscowości Zamieście droga krajowa K-28, 20-letnia kierująca pojazdem marki Mazda nie zachowała należytej ostrożności podczas manewru wyprzedzania a następnie doprowadziła do zderzenia czołowo-bocznego z nadjeżdżającym z przeciwnego kierunku pojazdem marki BMW,

  Czytaj dalej...

 • Betlejemskie światło w Mszanie Dolnej

  Betlejemskie światło w Mszanie Dolnej

  W Betlejem odbyła się tradycyjna ceremonia zapalenia Światła Pokoju. Od oliwnej lampki w Grocie Narodzenia, Betlejemskie Świtało Pokoju zapalił 9-letni Tycjan Ronacher z Linz. Wyróżniony chłopiec przekazał betlejemskie światło ponad 100 austriackim pielgrzymom, którzy na tę ceremonię

  Czytaj dalej...

 • Rekonstrukcja bitwy pod Limanową (zdjęcia i filmy)

  Rekonstrukcja bitwy pod Limanową (zdjęcia i filmy)

  W dniu 14 grudnia 2014 r. na wzgórzu Jabłoniec pod Limanową odbyła się rekonstrukcja bitwy rozegranej 100 lat temu między wojskami austro-węgierskimi a rosyjskimi. Dzisiejsze uroczystości 100. rocznicy Bitwy pod Limanową rozpoczęły się mszą św., odprawioną w bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej.

  Czytaj dalej...

 • „Strzelec” z Tymbarku na cmentarzu Jabłonieckim

  „Strzelec” z Tymbarku na cmentarzu Jabłonieckim

  Jednostka Strzelecka nr 2007 im kpt. Tadeusza Paolone ZS „Strzelec” OSW w Tymbarku i młodzież klas wojskowych Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku wzięła udział w obchodach 100 rocznicy Bitwy Limanowskiej. Na cmentarzu wojennym dowódca

  Czytaj dalej...

 • Spotkanie z dr Wandą Matras

  Spotkanie z dr Wandą Matras

  W dniu 9 grudnia 2014 r. w ZSS nr 4 w Limanowej gościła Pani dr Wanda Matras pracownica Instytutu Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Spotkała się ona z młodzieżą gimnazjalną naszej szkoły przedstawiając im wykład dotyczący terapeutycznej funkcji książki.

  Czytaj dalej...