Polecamy
Polecamy
 • Gminna Liga Rugby Tag 2014

  Gminna Liga Rugby Tag 2014

  Półfinałowe turnieje gminnej ligi rugby Tag rozegrano w Olszówce i Łętowem. W zawodach wystartowało 19 drużyn: z terenu Gminy Mszana Dolna oraz gościnnie reprezentacja szkoły podstawowej z Lubnia. Rywalizowano w dwóch kategoriach wiekowych. W kat. klas 3-4 zwycięzcami półfinałów okazały się szkoły z Lubnia i Łętowego.

  Czytaj dalej...

 • Nowa atrakcja turystyczna gminy Tymbark

  Nowa atrakcja turystyczna gminy Tymbark

  Na górze Paproć rozpoczęto prace przy budowie Wieży Widokowej. W bieżącym roku wykonano podstawę fundamentową / żelbetonową / z elementami mocowania. Montaż pozostałych konstrukcji wieży uzależniony jest od warunków pogodowych. W przypadku trudnych warunków atmosferycznych zadanie zostanie zrealizowane na wiosnę przyszłego roku.

  Czytaj dalej...

 • Z kroniki policyjnej 15 - 19 listopada

  Z kroniki policyjnej 15 - 19 listopada

  15 listopada około południa w Glisnem przygnieciony ciągnikiem zginął 65 letni mężczyzna. Traktor, którym orał pole przewrócił się na miedzy. Życia temu człowiekowi niestety już uratować się nie dało. Na miejscu pracowała Pani Prokurator z limanowskiej prokuratury, technik kryminalistyki z KPP Limanowa, oraz mszańscy policjanci. Decyzją prokuratorki ciało zabezpieczono do badań sekcyjnych.

  Czytaj dalej...

 • Lodowisko w Tymbarku

  Lodowisko w Tymbarku

  W Tymbarku przy stadionie KS Tymbark powstaje lodowisko . Do dnia dzisiejszego dostarczono już i zamontowano lodowisko mobilne o powierzchni 800 m2 wraz z agregatem chłodniczym. Warunkiem uruchomienia lodowiska, będzie wystąpienie pierwszych mrozów, ale o dokładnym terminie otwarcia poinformujemy na stronie Urzędu Gminy i Facebook'u. Korzystanie z lodowiska będzie bezpłatne.

  Czytaj dalej...

 • ŻĄDAMY POWTÓRZENIA WYBORÓW SAMORZĄDOWYCH!

  ŻĄDAMY POWTÓRZENIA WYBORÓW SAMORZĄDOWYCH!

  W związku z niespotykaną dotąd skalą nadużyć podczas wyborów samorządowych DOMAGAMY SIĘ ich powtórzenia!

  Czytaj dalej...

 • Uporządkowanie gospodarki ściekowej - drugie spotkanie z mieszkańcami

  Uporządkowanie gospodarki ściekowej - drugie spotkanie z mieszkańcami

  W dniu 13 listopada 2014 r. o godz. 16-tej w Zespole Szkół Samorządowych Nr 1 odbyło się drugie spotkanie z mieszkańcami terenów objętych budową kanalizacji w ramach realizacji Projektu „Uporządkowanie gospodarki ściekowej na terenie Miasta Limanowa”. Wartość całego projektu opiewa na kwotę 13 274 633,67 zł.

  Czytaj dalej...

 • „Teraz dowodem w sprawie są karty do głosowania. Nie dajmy ich zniszczyć!”

  „Teraz dowodem w sprawie są karty do głosowania. Nie dajmy ich zniszczyć!”

  Trzeba zrobić wszystko, aby zachować karty do głosowania. Nie można dopuścić ich zniszczenia. W sytuacji fałszerstw, karty do głosowania są dowodem w sprawie – mówi portalowi niezalezna.pl Maciej Świrski, prezes Fundacji Reduta dobrego Imienia – Polska Liga Przeciw Zniesławieniom.

  Czytaj dalej...

 • Konferencja otwierająca kolejny projekt. - Dostosowanie Domów Pomocy Społecznej Powiatu Limanowskiego do potrzeb ich mieszkańców...

  Konferencja otwierająca kolejny projekt. - Dostosowanie Domów Pomocy Społecznej Powiatu Limanowskiego do potrzeb ich mieszkańców...

  W poniedziałek, 10 listopada 2014 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Limanowej odbyła się konferencja rozpoczynająca projekt pn. „Dostosowanie Domów Pomocy Społecznej Powiatu Limanowskiego do potrzeb ich mieszkańców poprzez modernizację, zakup wyposażenia, profilaktykę oraz szkolenia”.

  Czytaj dalej...

 • „Młodzi wzorem młodych” Konkurs o świętych w szkole

  „Młodzi wzorem młodych” Konkurs o świętych w szkole

  W związku z przygotowaniem do Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku oraz 100-leciem męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny 13 listopada br. w Zespole Szkół Samorządowych nr 2 w Limanowej odbył się Międzyszkolny Konkurs o Patronach Dzieci i Młodzieży: bł. Karolinie Kózkównie i św. Stanisławie Kostce. Jego mottem były słowa:

  Czytaj dalej...

 • East Side Fight za nami! Bardzo dobry występ Guzika!

  East Side Fight za nami! Bardzo dobry występ Guzika!

  Za nami już długo oczekiwane wydarzenie Sztuk Walki jakim była gala East Side Fight 1, która odbyła się 15-go listopada 2014 w Białymstoku. Był to kamień milowy w historii Sportów Walki na wschodzie Polski, ale także ważne wydarzenie w skali kraju i konfrontacji

  Czytaj dalej...